Úprava aj tak dosť luxusných Mercedesov už nie je prioritnou výsadou značky Maybach. Každý vie, že Maybach sa zaoberá zväčša limuzínami. Pickup X by ste v ich ponuke hľadali ťažko. Hlavné slovo tak dostáva poľský úpravca Carlex Design.

Carlex Design bola spoločnosť, ktorá sa dlhú dobu zaoberala autami, v ktorých prešívali interiér do luxusnejších kožených poťahov. Kto chcel mať aj kufor odetý do kože, so svojou prosbou sa obrátil práve na poľského úpravcu. V spolupráci s inými dodávateľmi však momentálne vytvára vlastné tuningové/upravené automobily, ktoré svojou extravaganciou lákajú určite nejedného zákazníka. Ak chcete svoje auto upraviť tak, aby lákalo všetky pohľady a zacvakať za úpravu od Mansory sa vám zdá veľa, práve Poliaci prichádzajú s riešením.

Svetu ukazujú svoj nový Mercedes-Benz X-Class Yachting Edition. Nie každý očakáva, že z mohutného pick-upu dokážete vyčarovať niečo, čo je schopné konkurovať aj tým najluxusnejším limuzínam sveta.

Model X dostal prednú masku spolu s kolesami z modelu S650 Cabrio, ktorý prešiel rukami poľských majstrov pred niekoľkými týždňami. K tomu boli doplnené aj niektoré časti z uhlíkových vlákien. Napríklad kapota, blatníky, či nástavce na korbe. A keďže ide o jachtovú verziu, korba je obložená pravým teakovým drevom, ktoré zvykne bývať na palubách jácht.

Ako už býva zvykom u Carlex Design, interiér bol komplet prerobený. Spoločnosť použila najluxusnejšiu kožu Nappa Porcelain White a Nappa Chocolate Brown. Koža bola aplikovaná na tapacíroch, volante a najmä na nových športových sedadlách Recaro Sportster na mieste vodiča a spolujazdca. Chýbať nemôžu drevenné, alcantarové a kovové detaily. „Its a masterpiece by Carlex“.

Cena však dokáže príjemne prekvapiť. Alebo nie? Za necelých 105-tisíc eur (vrátane auta) si momentálne nekúpite ani G-čkový Mercedes v základnej výbave. Treba však podotknúť, že Carlex Design Mercedes X vychádza z najlacnejšej verzie modelu X. Ak budete chcieť do svojho nového X-ka vložiť novú 1000 W audio sústavu, neváhajte ich osloviť a vaše prianie bude ich rozkazom.

Zdroje: CarlexDesign | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!