Kia predstavila svoju „vlajkovú loď“ prostredníctvom Live internetového prenosu na Facebooku. Tento prenos sledovalo vyše 60-tisíc ľudí.

Kia Sorento

V prvom rade je nové Sorento prvou generáciou modelu, ktorý získal elektrifikovanú hnaciu sústavu. Ústrojenstvo s názvom Smartstream kombinuje 1,6 litrový preplňovaný benzínový motor s priamym vstrekovaním a elektrickým motorom s výkonom 44,2 kW s lítium-iónovým polymérovým akumulátorom o kapacite 1,49 kWh. Najvyšší výkon systému je 169 kW (230 koní) a najvyšší krútiaci moment je na hodnote 350 Nm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Akumulátor bol umiestnený pod podlahu predného spolujazdca s minimálnym vplyvom na priestor v kabíne vozidla. Sila sa prenáša na všetky štyri kolesá prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky. Kia Sorento sa začne vo vybraných európskych krajinách predávať hneď od uvedenia na trh, ďalšie krajiny budú nasledovať neskôr v tomto roku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

K dispozícií bude aj nový štvorvalcový 2,2-litrový vznetový motor s výkonom 148 kW (202 koní) a krútiacim momentom 440 Nm. Vďaka hliníkovému bloku motora je teraz ľahší o 19,5 kg. Predchodca používal liatinový blok. Okrem toho je nový motor kombinovaný s novou osemstupňovou dvoj-spojkovou prevodovkou 8DCT s mokrými spojkami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nová Kia Sorento zakomponovala do svojho dizajnu tigrie prvky. LED denné svetlá sú v tvare tigrieho oka, predná maska má ostrejší, agresívnejší vzhľad s ostrými hranami. Do dĺžky a šírky narástlo nové Sorento o 10 milimetrov na 1900 mm a 4810. Výška podvozka sa tiaž zvýšila o 10 milimetrov a rázvor kolies sa zväčšil o 35 mm na celkových 2815 milimetrov. V Európe si môžeme vybrať z 10tich ponúkaných farieb karosérie a na výber budú aj 17, 18 ,19 a po novom aj 20 palcové disky kolies.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Najväčšiu modernizáciu je vidieť v interiéri Sorenta. Kráča s dobou a preto tu nájdeme 12,3-palcový displej prístrojového panela a 10,25-palcový dotykový displej info-tainmentu. Ten je v štandardnej výbave 8-palcový. Po stranách dotykového displeja nájdeme dotykové plôšky s odozvou na rôzne funkcie, ale aj dva klasické potenciometere. K dispozícií je aj audio sústava od značky BOSE s priestorovým zvukom, ktorá umocní zážitok prehrávania hudby v aute.

KIA plánuje Pick Up, luxusný elektromobil ale aj vodíkové SUV!

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!