Uniknuté fotky nového Nissanu X-Trail 2021 ukazujú dizajn exteriéru, ale aj rozloženie interiéru. Dizajnéri sa naozaj nenudili.

Nissan X-Trail 2021
Na uniknutých fotografiách s nízkou kvalitou vidíme americký ekvivalent u nás predávaného X-Trailu, Nissan Rogue. Tým pádom je veľmi pravdepodobné, že európska verzia X-Trail bude s americkou Rogue identická. Spredu nový X-Trail 2021 pripomína nový model Juke, dostal veľkú lichobežníkovú prednú masku s peknou chrómovou obrubou. Oplastovanie spodnej časti nárazníka naznačuje, že X-Trail nie je len auto do mesta, ale aj do terénu. Úzke rozdelené svetlomety naznačujú prítomnosť LED svetelnej technológie. Zadok je naopak viac konzervatívnejší, oproti prednej časti menej dynamický. Celkovo ide dizajnovo o solídneho nástupcu súčasnej generácie modelu.

Nissan X-Trail 2021
Najviac zmien oproti minulej generácií však nájdeme v interiéri. Dvojfarebné prevedenie nájdeme v najvyššej výbave a vyzerá slušne a kvalitne. Nissan zakomponoval do nového interiéru navigačný systém Door To Door s dvoma otočnými ovládačmi, ktorý nájdeme aj menšom súrodencovi Juke. Panel klimatizácie sa našťastie neovláda cez dotykový displej, je klasický, tlačítkový. Prístrojový panel bude už aj digitálny. Ponúka veľký displej, grafika vyzerá slušne, dokonca si budeme môcť na ňom zobraziť aj mapový podklad navigácie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový X-Trail je postavená na novšej platforme CMF-C/D, ktorú používa menší Qashqai, ale aj koncernový brat Renault Koleos. Na nej bude dokonca stavať automobilka Mitsubishi noú generáciu modelu Outlander. Základným motorom X-Trailu má byť vynikajúco zvládnutý motor 1,33 DIG-T, ktorý má v Renaulte označenie 1,33 TCe. Zaujímavejšou alternatívou bude hybridný pohon e-Power. Spaľovací motor vytvára roztáčaním generátora elektrickú energiu, ktorá slúži ako energia pre silné elektromotory. Ďalšou elektrifikovanou alternatívou má byť Plug-in hybrid. Toto ústrojenstvo ako aj jeho naladenie bude veľmi podobné ako u aliančného partnera Mitsubishi Outlander PHEV. Naftovú motorizáciu pod kapotou nového Nissanu nečakajte.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Nissan X-Trail 2021 sa onedlho oficiálne predstaví svetu a jeho výroba má začať v druhej polovici roka 2020. Samozrejme, tento plán sa môže zmeniť vzhľadom na aktuálnu situáciu. Na európsky trh by mal zamieriť začiatkom roka 2021.

Nissan chystá ofenzívu nových modelov. Nový Qashqai, X-Trail, či koncept Ariya

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!