Nissan konečne prelomil mlčanie a vo svojom videu ukázal ladné krivky a tvary karosérie športového kupé 400Z, nástupcu 370Z.

Nissan 400Z
Nissan na svojom videu s názvom NISSAN NEXT: From A to Z ukázal karosérie nových modelov pre nadchádzajúce roky. Japonská značka chce v blízkej dobe predstaviť 12 nových vozidiel ako súčasť novej stratégie a ozdravného plánu. Týchto 12 modelov má byť predstavených v priebehu 18 mesiacov. Okrem iného má ísť o modely Ariya, Armada, Frontier, Pathfinder, Terra, Rogue a Qashqai. Svet najviac zaujal posledný model s označením Z, teda nádherné kupé 400Z od Nissanu, o ktorom sa už dlhodobo špekuluje.

Nissan 400Z

Novinka pravdepodobne ponesie názov 400Z. Má stáť na modifikovanej platforme odchádzajúceho modelu 370Z, ktoré sa už predáva od roku 2008. Dizajn podľa záberu z videa silno odkazuje na prvú nádhernú generáciu Datsun 240Z. Predné svetlá dostali LED technológiu a sú jasne inšpirované 240Z. Strecha sa zvažuje, ako sme už zvyknutý, rovnako ako modeli 350Z a 370Z. Zadné svetlomety majú byť inšpirované modelom 300ZX, ktorý Nissan vyrábal v 90-tych rokoch. Nesmie chýbať ani zaujímavý detail v podobe Z znaku na zadnom hrubom stĺpiku. Render od neznámeho grafika ešte viac ukazuje tvar a krivky nového modelu.

Nissan 400Z Render
Technické detaily ešte neboli oficiálne potvrdené, ale pôvodný 3,7-litrový V6 motor z Nissanu 370Z má byť nahradený 3,0-litrovým, dva krát preplňovaným V6 motorom produkujúcim cez 400 koní. Tento motor môžeme nájsť v modeloch luxusnejšej značky Infiniti a pravdepodobne tu bude ukrytá inšpirácia pre názov 400Z. Niektoré zdroje však uviedli, že z trojlitra by mal Nissan vyvinúť výkon až 500 koní. Motor uložený vpredu bude poháňať zadnú nápravu cez manuálnu, ale aj automatickú prevodovku.

Kedy bude nové kupé 400Z odhalené ešte nevieme, avšak užívateľ na fóre, ktorý údajne pracuje pre dodávateľa, tvrdí, že Nissan 400Z vstúpi do výroby v septembri 2021. Samozrejme, užívateľ to nijako nepodkladá dôkazmi. Dúfame, že tradičné japonské kupé si užijeme aj v Európe, keďže aktuálny emisný ošiaľ môže dať Nissanu stopku.

Unikli fotky nového Nissanu X-Trail 2021

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!