Koncom tohto mesiaca Volkswagen predstaví omladenú vlajkovú loď, ktorá prinesie aj praktickejšiu karosársku verziu Shooting Brake.

K dispozícií máme len jednu skicu, na ktorej sa ukazuje nie len omladený liftback, ale aj očakávaný Shooting Brake. Arteon dostal vynovenú prednú masku s upravenými otvormi pre nasávanie vzduchu. Zaujímavé je, že karosárske verzie sa jemne líšia v tvare predného nárazníka, čo môže byť spôsobené modernizovaným písmenom R na mriežke chladiča verzie Shooting Brake. LED pás denného svietenia prepája predné svetlomety podobne ako v najnovšej generácií Golfu. Svetlomety by mali mať FullLED technológiu ako aj vpredu, tak aj vzadu.

Interiér Arteonu

Arteon dostane najnovší infotainment MIB3 s najnovšou konektivitou smartfónov. Fotky interiéru ešte nie sú zverejnené, no Volkswagen sľubuje úplne prekopaný interiér s dôrazom na exkluzivitu modelu. Inžinieri z Wolfsburgu sľubujú pokročilý poloautonómny jazdný systém Travel Assist, ktorý bude schopný fungovať do rýchlosti 210 km/h. V podstate ide o asistenčný systém, ktorého úlohou bude podporovať vodiča pri akcelerácií, brzdení a zatáčaní.  Malé zlepšenie by sa malo týkať aj batožinového priestoru, ktorý by sa mal o pár litrov zväčšiť z pôvodných 563 litrov. Objem kufra karosárskej verzie Shooting Brake, ako aj presný objem liftback karosérie bude prezradený počas prezentácie koncom júna.

Fámy naznačujú, že v motorovom priestore modernizovaného Arteonu by sa mohla objaviť aktualizovaná verzia známeho preplňovaného 2,0-litrového benzínového turbo štvorvalca z Golfu R, ktorý dáva výkon väčší ako 300 koní. Tento motor bude samozrejme viazaný na R verziu Arteona. Očakávame absencie manuálnych prevodoviek, štandardom by sa mala stať automatická prevodovka DSG so 7 stupňami a radením na volante. Okrem iného spoločnosť oznámila, že modernizovaný Arteon by mohol dostať plug-in hybridný pohon. Očakávame ho vo verzií GTE, podobne ako pri Golfe. Viac sa samozrejme dozvieme na samotnej prezentácií modelu.

Premiéra omladeného Arteonu bola pôvodne plánovaná na Autosalóne v Ženeve. Tentokrát sa premiéra uskutoční 24. júna, no vzhľadom na pandémiu koronavírusu bude nový Arteon predstavený pomocou Live internetového vysielania.

Volkswagen nepriamo potvrdil Arteon Shooting Brake

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!