Nissan konečne oficiálne predstavil novú generáciu modelu X-Trail, ktorá sa na americkom trhu predáva pod názvom Rogue. 

Nissan X-Trail

Dizajn novej generácie naznačili už uniknuté fotografie ešte koncom apríla. Predná veľká lichobežníková maska s pekným chrómovým lemovaním ukazuje, ktorým dizajnovým smerom sa japonská automobilka uberá. Predelené svetlomety poukazujú na prítomnosť LED technológie osvetlenia.

Oplastovanie je dôkazom toho, že X-Trail nie je len auto do mesta. Možno len zamrzí, že práve spodná časť oplastovania predného nárazníka je v striebornej farbe, a tak sa môže po pár kilometroch mimo vozovky ľahko poškriabať. Auto je o 38 milimetrov kratšie a 5 milimetrov nižšie oproti predchádzajúcej generácii.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Interiér nového X-Trailu je ako stvorený pre rodiny. Nissan si dal záležať nielen na komforte pre predných cestujúcich, ale aj pre pasažierov vzadu. Ku zadným sedadlám sa dostaneme cez dvere otvárané skoro do pravého uhla, je tu trojzónová klimatizácia, vyhrievané sedačky a konektivita na vysokej úrovni.

Vpredu nájdeme bezdrôtovú nabíjačku na telefóny, USB s klasickým štvorcovým vstupom ale aj obojstranný USB-C konektor. Prístrojový štít môže byť za príplatok digitálny. Dotyková obrazovka infotainmentu môže byť až 9 palcová, čo sa v dnešnej dobe môže zdať málo. Nechýba ani 10,8 palcový head-up displej, ktorý pre zmenu patrí medzi najväčšie v triede.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Paletu motorov zatiaľ Nissan nezverejnil. Zatiaľ len vieme, že na americkom trhu bude novinka ponúkaná s novovyvinutým benzínovým štvorvalcom s objemom 2,5 litra, výkonom 133 kW (181 koní) a krútiacim momentom 245 Nm. Predpokladáme, že základným agregátom X-Trailu bude motor 1,33 DIG-T, ktorý nájdeme v Renaulte pod označením 1,33 TCe. Na náš trh by mal doraziť aj hybridný pohon e-Power, veľmi podobný tomu v Mitsubishi Outlander PHEV.

Nissan X-Trail sa chváli asistenčnými systémami, ktoré sa ukrývajú pod komplexným systémom ProPilot Assist. Jeho súčasťou je aj adaptívny tempomat, udržiavanie v jazdnom pruhu alebo aj asistent pre jazdu na diaľnici. Adaptívny tempomat má využívať informácie z navigácie, a tak dokáže spomaľovať pred križovatkami a zákrutami.

Nissan poodhalil tvar karosérie športového kupé 400Z

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!