Po šiestich rokoch končí, bez priameho nástupcu, najúspešnejšie vozidlo svojho druhu – hybridný športiak s trojvalcom pod kapotou menom BMW i8.

BMW i8V roku 2013 sa svetu predstavil model s označením i8, ktorým mníchovská automobilka zaujala fanúšikov na celom svete. Zároveň išlo o výrazné prekvapenie, nakoľko o pohon tohto modelu sa nestaral plnokrvný osemvalec alebo šesťvalec spaľujúci benzín.
A to práve vďaka hybridnému pohonu, ktorý tvoril 1,5-litrový trojvalcový agregát BMW TwinPower Turbo poháňajúcu zadnú nápravu a elektromotor poháňajúci predné kolesá. S litrovým výkonom na úrovni 113 kW (154 koní) to bol nový rekord pre sériové modely BMW, pričom celkový systémový výkon siahal až na 275 kW (374koní), čo už na papieri vyzeralo veľmi sľubne.

BMW i8Závod v Lipsku práve opustilo posledných 18 kusov modelu BMW i8. Všetkých 18 kusov modelu i8 Roadster dostalo lakovanie vo farbách, ktoré sa na exteriérové časti modelu i8 doteraz nepoužívali. Žltá Austingelb. Zelená British Racing Green. Modrá Le Mans Blau. Ruka v ruke sa s tým spájal aj vysoký počet samostatne lakovaných prvkov exteriéru, čo zvýšilo celkovú náročnosť výrobného a logistického procesu. V tomto prípade platilo, že v závode BMW Landshut a u viacerých subdodávateľov museli v podmienkach manufaktúrnej výroby dosiahnuť prémiovú úroveň remeselnej výroby a lakovania jednotlivých komponentov ešte predtým, ako sa dostali do Lipska na finálnu montáž. Skutočnosť, že každý diel v týchto individuálnych farbách mal iba jeden pokus a na druhý raz už musel byť pri vysokých nákladoch presne vyrobený, si vyžiadala vysokú starostlivosť a precíznosť nielen v celom logistickom procese, ale aj počas samotnej montáže.

BMW i8A tak si zákazníci, medzi nimi aj členovia združenia BMW i8 Clubs International, prevzali posledné vyrobené BMW i8. Stali sa tak súčasťou koncového článku výroby, len namiesto nakladania vozidiel na kamión si zákazníci odviezli auto priamo domov. Claus-Dieter Bachmann, prezident združenia BMW i8 Clubs International označil deň v závode ako „vrcholný zážitok pre našich členov.“

Zmenený dizajn a bez strechy. To je nové BMW i8.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Pridaj komentár