Suzuki už čoskoro ponúkne svoj prvý plug-in hybrid Suzuki Across, ktorý je v podstate „klonom“ Toyoty RAV4 Plug-in Hybrid. Zaujme čisto elektrickým dojazdom 75 km.

Suzuki AcrossSuzuki predstavila svoj nový model ACROSS – športové SUV s plug-in hybridným pohonom a elektronickým systémom 4×4 E-Four. Ide o prvý model dodávaný spoločnosťou Toyota Motor Corporation, ktorý je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami Toyota a Suzuki. Suzuki Across je kompaktné SUV, ktoré disponuje rozmermi 4 635 x 1 855 x 1 690 mm, rázvorom 2 690 mm, svetlou výškou 190 mm a batožinovým priestorom s objemom 490 l, ktorý je vybavený elektrickou zásuvkou. Najmä zadná časť sa vizuálne najviac približuje Toyote RAV4, od ktorej preberá techniku pod kapotou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Plug-in hybridný pohonný systém poskytuje úsporu paliva a plynulú akceleráciu pri emisiách len 22 g CO₂ na 1 km (WLTP). Jeho jadrom je predný elektrický motor s výkonom 134 kW, ktorý poskytuje krútiaci moment 270 Nm. Kombinovaný je s 2,5 litrovým benzínovým motorom s priamym vstrekovaním s výkonom 136 kW a krútiacim momentom 227 Nm. Hlavný elektromotor je spárovaný so spaľovacím motorom, ktorý slúži aj na nabíjanie batérie a podľa potreby taktiež poskytuje pomoc elektrickému pohonu počas jazdy vysokou rýchlosťou. Je navrhnutý tak, aby poskytoval vysoký výkon pri nízkej spotrebe. Hybridný systém je vybavený štyrmi režimami: predvoleným režimom EV, režimom Auto EV/HV, režimom HV a režimom nabíjania batérie. O dopovanie elektromotorov sa postará li-ion batéria s kapacitou 18,1 kWh, ktorá má zabezpečiť čisto elektrický dojazd až 75 km.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka výbavy plug-in hybridu Suzuki Across, japonská automobilka spomína FullLED svetlomety, LED denné svietenie, 19-palcové leštené disky z ľahkých zliatin, 9-palcový dotykový displej infotainmentu pracujúci so systémami Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink, ako aj množstvo asistenčných systémov ako: predkolízny bezpečnostný systém (PCS), asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LTA), systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA), dynamický radarový tempomat (DRCC), systém sledovania mŕtvych uhlov (BSM), systém monitorovania prevádzky za vozidlom (RCTA), Brake Hold – funkcia podržania brzdy či eCall – automatické privolanie pomoci.

Suzuki AcrossPredaj modelu v Európe bude spustený na jeseň tohto roka.

TEST Suzuki Vitara Hybrid – životné prostredie v hlavnej úlohe

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!