V dnešnej dobe viac ako štyri valce od značky Volkswagen dostaneme len vo vozidle s karosériou pick-up alebo SUV, teda Touareg alebo Amarok. Motor koncepcie VR dávno nevyrábaný, teda slávna jednotka VR6 sa vráti. Ide o  šesťvalec, ktorý sa hodí do platformy naprieč, takže napríklad aj do Golfu.

Šesťvalec v Golfe je ale v dnešnej dobe skôr utópia. Viackrát sa však špekulovalo o použití šesťvalca v rôznych konceptoch značky Volkswagen. Avšak v kombinácii s hybridným pohonom. Poďme však k faktom. Arteon vo verzí R sa onedlho stane realitou.

Doteraz najsilnejšia verzia je dvojlitrový benzínový agregát 2.0 TSI (280 koní). Veľmi dobre vyzerajúce relatívne rýchle auto. Avšak ide o štvorvalec, ktorý je jednoducho dynamikou a športovým duchom neschopný konkurovať ozajstným prémiovým štvordverovým šviháckym kupé.

Arteon R však ponúkne minimálne 400, resp. možno 410 konských síl. Ultra rýchli vrcholoví manažéri, riaditelia a všetci fanúšikovia Arteonu si určite prídu na svoje. Tešíme sa po dlhej dobe na šesťvalec a konečne rýchly Volkswagen.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!