startstop

Jozef Kabaň vytiahol ďalší tromf, MG pripravuje veľký návrat emócií

MG GO!

Foto: MG

Pôvodom britská značka MG patriaca pod čínsky koncern SAIC na Festivale rýchlosti v Goodwoode predstavila dva nové elektrické koncepty, ktoré spájajú športové dedičstvo s modernými technológiami. Koncepty GO! a Cyber naznačujú budúce smerovanie spoločnosti a jej ambíciu priniesť do elektrickej éry viac emócií, výkonu a dizajnovej identity.

Spoločnosť zároveň prezentuje svoje najnovšie technológie v oblasti umelej inteligencie, autonómneho riadenia a konektivity prostredníctvom Future Motion Show, kde vystupujú robotické systémy demonštrujúce technickú vyspelosť MG.

Foto: MG

Elektrický hatchback, súper Renaultu 5 E-Tech

MG GO! je kompaktný elektrický hatchback segmentu B, ktorý kombinuje retro‑futuristické prvky s moderným dizajnom. Inšpiráciu čerpá z najvýraznejších modelov MG z polovice 20. storočia, najmä z modelu MGB GT. Koncept vznikol v londýnskom dizajnovom centre pod vedením Carla Gothama. Cieľom nebolo vytvoriť nostalgickú repliku, ale moderné, hravé a emocionálne príťažlivé auto, ktoré si zachováva jednoduchosť a charizmu klasických MG, no zároveň pôsobí aktuálne a relevantne. MG GO! má byť predzvesťou sériového modelu plánovaného na rok 2027 a predstavuje víziu dostupného, štýlového a osobitého elektromobilu pre každodenné používanie.

Foto: MG

Veľké elektrické SUV

Cyber Concept je zase odvážny pohľad na budúci veľký elektrický SUV model segmentu D. Dizajnovo aj filozofiou nadväzuje na legendárny rekordný špeciál EX181 a zároveň reflektuje modernú ambíciu MG prinášať inovácie a vysoký výkon v rôznych typoch vozidiel. Cyber Concept spája praktickosť veľkého SUV s dynamikou a emocionálnym charakterom športového auta.

Foto: MG

Je navrhnutý tak, aby poskytoval výkon bez kompromisov, či už v meste, na dlhých cestách alebo na zábavných trasách. Dizajn zdôrazňuje silné proporcie, atletický postoj a povrchy, ktoré vyjadrujú pohyb a energiu. Slovenský dizajnér Jozef Kabaň zdôraznil, že veľký dizajn začína ľuďmi, nie produktmi, a že budúcnosť automobilového dizajnu spočíva v tvorbe áut so silnou identitou, ktoré vyvolávajú okamžitú emocionálnu reakciu.

MG GO!
Exit mobile version