Netreba dodávať, že pandémia koronavírusu SARS-COV-2 si vybrala daň aj v automobilovom priemysle. Výroba áut a súčiastok bola poväčšine zastavená a taktiež aj ich predaj a servis je do značnej miery obmedzený. Mnohé servisné centrá aj napriek tomu dostali od vlády povolenie na čiastočnú prevádzku.

Podobná situácia sa deje aj pri autosalónoch. Na Ženevskom autosalóne, ktorý patrí k najvýznamnejším automobilovým akciám roka, sa každý rok predstavujú celosvetové novinky. Tentokrát však musel byť kvôli celosvetovej pandémii zrušený. Bratislavský autosalón zatiaľ len preložil výstavu na neskorší dátum v tomto roku, no napríklad automobilová show v Paríži bola pre tento rok taktiež zrušená. Automobilky teda museli prísť na iný spôsob, ako ukázať svetu svoje novinky. Vcelku originálne si s tým poradil nemecký gigant Volkswagen.

Volkswagen Virtual Showroom

Výrobcovia často predstavujú svoje modely cez livestream. Spomenúť môžem napríklad predstavenie Fiatu a jeho elektrickej verzie známeho autíčka 500e alebo nedávne predstavenie luxusného sedanu Genesis G80. Automobilka KIA tiež svoju vlajkovú loď Sorento cez livestream. Samozrejme, online streamovanie z kľúčových predstavení je známe už dlhšiu dobu a nerobí sa len v automobilovom priemysle.

Volkswagen Virtual ShowroomVolkswagen aj napriek zrušenému autosalónu v Ženeve postavil svoj stánok – teda aspoň jeho virtuálnu podobu. Na ich stage sa môžete dostať aj Vy pomocou tohto odkazu. Samotné výstavisko Volkswagenu je rozdelené na 8 častí, azda najväčšiu časť predstavujú modely „ID. Rodiny“. Samozrejme nesmú chýbať aj ostré verzie ôsmej generácie Golfu – GTI, GTD, GTE.

Volkswagen Virtual ShowroomV rohu virtuálneho výstaviska taktiež nájdeme novinky v podobe R modelov, presnejšie T-Roc R a Touareg R, neďaleko zase lacnejšieho konkurenta pre Evoque Cabriolet štýlový T-Roc Cabriolet. Virtuálna prehliadka stánku Volkswagen mi príde ako veľmi pekné spestrenie karanténneho oddychu a ako náčrt toho ako by v budúcnosti mohli prebiehať významné automobilové udalosti. Je jasné, že virtuálna prehliadka nemôže nahradiť priamy kontakt s vozidlami, no aj tak musíme uznať, že tento krok automobilke naozaj vyšiel.

Nový športový trojlístok od Volkswagenu: Golf GTI, GTD a GTE

Zdroj: VW

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!