Do garáže Ľubomíra Višňovského pribudol skvost v podobe 500 koní BMW M4 DTM Champion edition.

 

Daný model Mníchovskej automobilky je jediný z 200-kusovej limitovanej edície na Slovensku. Disponuje ohromným výkonom 368 kW (500 k) a krútiacim momentom 600 Nm.

„Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ povedal Ľubomír Višňovský.

BMW M4 DTM Champion Edition

V porovnaní so štandardným BMW M4 má táto limitovaná edícia zvýšený výkon o 51 kW (69 k) a krútiaci moment narástol o 50 Nm. Taktiež došlo k úprave pohonu a podvozku. Z uhlíkových kompozitov je vyrobená strecha, kapota motora, panel podopierajúci palubnú dosku a zadný difúzor. Športový výfukový systém dopĺňanú dva páry titánových koncoviek výfuku. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,8 s a maximálka je na úrovni 305 km/h.

Interiér aj exteriér vozidla je inšpirovaný vozidlami DTM. Táto limitovaná edícia sa dodáva výhradne v bielej farbe Alpine White. Vzhľad fóliových polepov je totožný s dizajnom pretekárskych vozidiel BMW Motorsport. Posádka vozidla si užije škrupinové karbónové sedadlá M Carbon.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!