Domov News Kia oficiálne predstavila cenníky pre vlajkovú loď EV9

Kia oficiálne predstavila cenníky pre vlajkovú loď EV9

Slovenské zastúpenie juhokórejskej automobilky Kia zverejnilo cenníky pre svoju novú vlajkovú loď, plne elektrické SUV EV9. V predpredaji sú v ponuke zatiaľ iba dve verzie.

Kia EV9 je postavené na globálnej platforme E-GMP tak, ako menší brat EV6. Na rozdiel od coupé-crossoveru má elektrické SUV väčšiu batériu a oveľa viac optimalizácií nastavení. Vďaka upraveniam je dojazd podľa smernice WLTP na hodnote 541 kilometrov. Vďaka 800-voltovému nabíjaniu môže akumulátor vozidla EV9 zaistiť dojazd 239 kilometrov v priebehu 15 minút.

Ceny a výbavy

Kia uvádza model EV9 zatiaľ v dvoch výbavových stupňoch – Earth First Edition a GT-Line First Edition. Obe vozidlá budú disponovať 99,8 kWh batériou. Rozdielom však budú poháňané nápravy. Výbava Earth First Edition bude disponovať pohonom výlučne zadnej nápravy s maximálnym výkonom 150 kW/203 koní. Výbava GT-Line už disponuje dvojicou elektromotorov a teda aj pohonom oboch náprav s maximálnym výkonom 283 kW/384 koní. Cena uvádzacej výbavy Earth začína na sume 74.990 € a GT-Line začína na 82.990 €.

Štandardom pre EV9 sa stala pokroková technológia ICC, ktorá sleduje pozornosť vodiča pomocou kamery v interiéri a upozorní ho v prípade zníženej pozornosti. Novinka je taktiež vybavená najnovšou generáciou asistenta jazdy na diaľnici s podporou zmeny jazdného pruhu (HDA III). Pre jednoduchšie naštartovanie a ovládanie vozidla bude stačiť naskenovať odtlačok svojho prsta. Štandardom, pochopiteľne, ostáva udržanie v jazdných pruhov, asistent detekujúci chodcov, cyklistov, či asistent na predchádzanie čelným zrážkam.

Po vizuálnej stránke bude taktiež medzi výbavami rozdiel. Výbava Earth zahŕňa 19“ kolesá, naproti 21“ pri verzii GT-Line. Výbava GT-Line bude mať inteligentný Full-LED systém predných svetlometov s adaptívnym diaľkovým osvetlením. Obe výbavy výbavy majú predné, bočné a zadné parkovacie senzory. Okrem toho, obe výbavy budú mať zakomponovanú 360° parkovaciu kameru. Výbava GT-Line bude mať aj inteligentný parkovací asistent, kde vozidlo za vás zaparkuje v rozličných situáciách.

6 alebo 7 sedadiel

EV9 bude k dispozícií výhradne s tromi radmi sedadiel. Pokiaľ by ste však chceli siahnuť po 6-miestnej verzii s otočnými sedadlami, musíte automaticky zvoliť výbavu GT-Line. Pre obe úrovne výbav bude šoférove sedadlo plne elektricky nastaviteľné s pamäťovou a relaxačnou funkciou.

KIA EV9 - Neuveríte, čo dokáže so sedadlami?! - PRVÉ DOJMY

Centrom EV9 je 12,3“ LCD displej a 5“ informačný LCD displej. Novinkou je digitálny kľúč, s ktorým budú môcť majitelia EV9 používať svoj smartfón aj na zamykanie alebo odomykanie dverí či spustenie a vypnutie vozidla. Chýbať nebude audiosystém Meridian Premium.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokHyundai Santa Fe radikálne mení tvár
Nasledujúci článokMOTO TEST Aprilia RS 660 Extrema – malá vrtká, dobre… jazdí