Spočiatku sa Vám novinka môže zdať akoby zaspala dobu. To je dobré, lebo práve takto to francúzi chceli, aby nový model evokoval v sebe retro štýl. Peugeot však hlása aj to, že týmto smerom sa bude značka uberať ďalej.

Parížsky autosalón sa už pomaličky ale isto blíži a automobilky akýmsi razantným tempom odhalujú svoje modely, ktoré budeme môcť onedlho vidieť aj naživo. Domáce automobilky sa zrejme budú chcieť na svojich doskách predviesť čo najvýraznejšie. O tom nás presviedča aj novinka Peugeot e-Legend.

Šéf automobilky Peugeot, Jean-Philippe Imperato tvrdí, že: „Peugeot e-Legend je technickým manifestom. Jedná sa o víziu automobilky, ktorá sa zameriava na technologicky pokročilú budúcnosť. Elektromobilita a autonómne riadenie je akýmsi vyjadrením hlbších pocitov. Nuda v našom DNA nikdy nebude zakorenená.“

Nejde však o futuristický koncept ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Namiesto toho poukazuje na Peugeot 504 coupé. Automobil má rázvor 2 690 milimetrov, dlhé je 4 650 milimetrov, široké 1 930 milimetrov a vysoké 1 370 milimetrov.

Advertisment

Oproti exteriéru je interiér posunutý do inej dimenzie. Využíva 16 odlišných obrazoviek v rôznych veľkostiach. Stredová konzola ponúka prístup k hlavným ovládacím funkciám automobilu. Ten je ovládaný pomocou otáčavého ovládača a šesťpalcového displeja. Koncept zahŕňa aj vývoj i-Cockpitu.

Okrem športovo tvarovanej karosérie automobilka zdôrazňuje aj možnosť autonómnej jazdy. K dispozícií bude možnosť nastavenia, respektíve konfigurácie interiéru, nakoľko volant sa schová, lakťové opierky otvoria mohutný odkladací priestor a predné sedadlá sa budú môcť sklopiť. Režim Sharp poukazuje na prepojenie s digitálnym svetom a režim Soft zas myslí na komfort cestujúcich. Pre klasické, ručné riadenie sú k dispozícií taktiež dva režimy. Legend poukazuje na pôvodnú 504 coupé a Boost je stavaný na rýchlu jazdu.

Čo sa však skrýva pod kapotou tohto modelu? Peugeot e-Legend je elektromobil s výkonom 340 kW a krútiacim momentom 800 N.m. Z pokoja na hranicu 100 km/h dokáže vystreliť v priebehu 4,0 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na 220 km/h. Peugeot taktiež sľubuje expresné nabitie v priebehu 25 minút a za tento čas nabíjania bude môcť újsť až 500 kilometrov. Podľa normovaného cyklusu a batérie s výdržou 100 kWh má koncept dojazd 600 kilometrov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!