Domov SPRÁVY News Na Slovakia Ringu triumfoval Kiss, Homola aj Konôpka

Na Slovakia Ringu triumfoval Kiss, Homola aj Konôpka

Foto: Tibor Szabosi

Nadupaný víkend plný napínavých súbojov OMV MaxxMotion Goodyear FIA ETRC Truck Race of Slovakia ovládol maďarský šampión Norbert Kiss, ktorý vyhral všetky štyri jazdy v rámci 2. kola FIA Majstrovstiev Európy pretekov ťahačov. Okrem toho mohli zaplnené tribúny sledovať triumfy Maťa Homolu v TCR Eastern Europe a Konôpkovcov z tímu ARC Bratislava v Eset Cup Series.

V pretekoch ťahačov, ktorých sezóna odštartovala pred dvoma týždňami v talianskom Misane, nadviazal na grand slam (prvé miesto vo všetkých tréningoch, kvalifikáciách a pretekoch) obhajca titulu z Maďarska Norbert Kiss na ťahači MAN tímu Revesz Racing and T-Sport. Po dvoch kolách tak má našliapnuté na obhajobu titulu Majstra Európy.

V šprintových pretekoch ESET Cup Series dominoval Miro Konôpka na Ligieri LMP3. V triede GT3 bol najrýchlejší jeho syn Adam na Lamborghini tímu ARC Bratislava, ten však bol diskvalifikovaný po technickej kontrole, a tak víťazstvo pripadlo Antalovi Zsigóovi na BMW M4 GT3 tímu Trevor Racing.

preteky na okruhu Slovakia Ring
Foto: Tibor Szabosi

Vo vytrvalostných pretekoch sme videli hodinový súboj o prvenstvo práve medzí tímami ARC Bratislava a Trevor Racing. Antal Zsigo s nemeckých spolujazdcom Maxom Hessem vyhrali s náskokom necelých 19 sekúnd pred Mirom Konôpkom v posádke so Zdenom Mikuláškom na Lamborghini Huracán GT3. Triedu GTX vyhral Adam Konôpka na Lamborghini pred dvoma KTM X-Bow GTX tímov RTR Projects z Česka (posádka Koffler/Miniberger) a slovenským Carin Racing Viktora Mráza s Maťom Homolom.

preteky na okruhu Slovakia Ring
Foto: Tibor Szabosi
Homola opäť víťazne

Práve slovenský šampión Maťo Homola so svojím Hyundai Elantra N ovládol prvú jazdu seriálu TCR Eastern Europe. Po štarte z pole position kontroloval vedenie a hlavne opotrebovanie pneumatík v sobotňajšej horúčave. Jeho tímový kolega zo stajne Janík Motorsport Adam Kout bol dlho druhý, no kolo pred koncom musel pre defekt odstúpiť. Maťo Homola so šťastím vyhral pred Maďarom Bucsim, keďže v poslednom kole dostal tzv. pomalý defekt. V nedeľu si Maťo Homola vyžreboval štart z 9. priečky a to znamenalo zvládnuť množstvo súbojov na trati. Pre uliaty štart sa do čela dostal Gruzínec Kadžaja, ktorý hoci dostal trest 10 sekúnd, srdnato odolával útokom a napokon sa pred neho dostal len Maďar Attila Bucsi na Hyundai i30 N, ktorý tak ušiel Maťovi Homolovi. I tak si slovenský preteká upevnil vedenie v šampionáte 3 kolá pred koncom na tesných 6 bodov.

Foto: Tibor Szabosi

V súboji vozidiel GT a Divízie 5 v ESET Cupe v nedeľu vyhral opäť suverénny Miro Konôpka na Ligieri, v GTX triumfoval Adam Konôpka na Lamborghini a v GT3 opäť Antal Zsigó na BMW M4 GT3.

Clio Cup a Formula 4

TCC Clio Cup ponúkol celý víkend napínavé súboje o prvé priečky. V sobotu aj nedeľu sa tešil Slovinec Nik Štefančič z tímu Lema Racing, keď v druhej jazde dokázal predstihnúť Poliaka Davida Dziwoka len o 7 tisícin sekundy. V podtriede Clio IV vyhral v sobotu Slovák Tomáš Kazárka, ktorý v nedeľu patril medzi najrýchlejších na trati, no po nehode skončil 2 kolá pred koncom vo zvodidlách a z víťazstva sa tešil jeho súrodenec Marko Kazárka.

preteky na okruhu Slovakia Ring
Foto: Tibor Szabosi

Bohatý pretekový program doplnili aj výborné preteky Šampionátu Stredoeurópskej trofeje Formuly 4, v ktorej sme videli dve víťazstvá Oscara Wurza z Rakúska a jedno prvenstvo Čecha Maxa Karhana. Desiatky tisíc divákov si prišli do Orechovej Potône užiť víkend plný akcie a sprievodného programu vrátane akrobatickej leteckej šou maďarského leteckého esa Gyulu Váriho či tanečnej skupiny Grandees. Ďalšie vrcholné podujatie bude Slovakia Ring hostiť už o dva týždne, a to Majstrovstvá Európy motokár na okruhu Slovak Karting Centre.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokRuský súper Škody Octavia za 13-tisíc je oficiálne odhalený. Príde lacný sedan na Slovensko?
Nasledujúci článokVýstave Legendy 2024 dominoval Mercedes, do Prahy priviezol exkluzívne koncepty a premiéry

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here