Domov Lifestyle Konečne voňavka pre petrolheadov, parfum od Nissanu vonia ako…

Konečne voňavka pre petrolheadov, parfum od Nissanu vonia ako…

Foto: Nissan

Genialita či absolútna bizarnosť? Formula E tím automobilky Nissan predstavil svoju novú voňavku.

Nie, dnes nie je prvý apríl a v Nissane si z nás skutočne nerobia srandu. Japonská automobilka totiž predstavila novú voňavku na oslavu pretekov Formuly E, ktoré sa uskutočnia už tento víkend vôbec prvýkrát v Šanghaji. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne, no svoj nový parfum nazvali „Smell My Dust“. A jeho názov je pomerne presný. Podľa Nissanu totiž vonia ako opojná kombinácia čerešňového kvetu, známeho aj ako sakura, a dymu z pneumatík.

parfum Nissan Smell My Dust
Foto: Nissan
Vôňa sakury v spojení s dymom z pneumatík

„Nová vôňa tímu Nissan Formula E kombinuje tóny sakury, kvetu zobrazeného na vozidlách, s vôňou zvyškov pneumatík z pretekárskych vozidiel tímu Nissan e-4ORCE 04 a vytvára tak prekvapivú zmes,” uvádza značka. „Vrchné tóny vetvičiek čerešňového kvetu a rozmarínu sa spojili s páleným cukrom a drevitými tónmi. Výsledkom je vôňa, ktorá stelesňuje krásu čerešňového kvetu s napätím a odvahou pretekárskeho tímu.” Znie to pomerne bizarne, no Nissan verí, že voňavka pomôže zvýšiť záujem o elektrické pretekanie u mladých čínskych fanúšikov.

parfum Nissan Smell My Dust
Foto: Nissan
Použité boli skutočné zvyšky gumy

Podľa informácií, ktoré získal Top Gear, istý šanghajský parfumér údajne vytvoril vôňu s použitím skutočných zvyškov pneumatík zo špeciálneho monopostu Formuly E. Nissan zároveň tvrdí, že čínsky trh s parfumami je v súčasnosti na vzostupe vďaka “posadnutosti generácie Z špecifickými vôňami”. Práve preto si dovolili zaexperimentovať a vytvoriť takúto atypickú kombináciu. Či bude mať úspech a ako v skutočnosti vonia, môžeme nateraz len hádať.

Automobilka však dúfa, že jej nový parfum Smell My Dust pomôže priblížiť svoj Formula E tím k novej generácii potencionálnych fanúšikov. Taktiež tvrdí, že “nosenie vôní vedecky preukázateľne zvyšuje emócie, ako je sebaúcta a sebavedomie”. Nič vám predsa nezdvihne sebavedomie tak, ako keď voniate ako dym zo spálených pneumatík. Možno sa však mýlime a po novinke sa na čínskom trhu s parfumami len tak zapráši.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!