Domov Doprava VIDEO Protestujúci dav v Bratislave zaútočil na vodičov, zablokoval MHD a napadol...

VIDEO Protestujúci dav v Bratislave zaútočil na vodičov, zablokoval MHD a napadol novinárov…

Dnešný protest v hlavnom meste naberá na obrátkach. Protestujúci narúšajú dopravu. Niektorí z nich dokonca zaútočili na okoloidúcich vodičov a to nie len slovne!

Protest sa začal v dnes 29.7.2021 v ranných hodinách na Hodžovom námestí v Bratislave priamo pred prezidentským palácom. Niekoľko stoviek ľudí sa zišlo aby „bojovalo“ proti pandemickým opatreniam, proti samotnej prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu a proti všetkému a zároveň evidentne proti ničomu. Protest nebol vôbec organizovaný ani nijak dopredu oznámený, ako to má byť pri takýchto udalostiach. Protest v Bratislave prebiehal absolútne neprimeraným a nevhodným spôsobom, navyše bez akýchkoľvek požiadaviek, ktoré by spísali a predostreli vláde. Týmto pádom sa z toho stalo bezcieľne a vulgárne stretnutie „vandalov“ plné agresie.

Demonštranti zablokovali okolité ulice, kde sa začali tvoriť rozsiahle kolóny. Zablokované boli aj linky MHD, ktoré jazdili následne po dočasných trasách avšak s meškaním. Protestujúci „uväznili“ autobus v podjazde na Hodžovom námestí pritom, ako sa snažil vodič otočiť. „Demonštrujúci dav do tejto chvíle odmieta uvedené vozidlo uvoľniť tak, aby mohlo pokračovať v jazde. Zdôrazňujeme, že sme sa do demonštrácie nezapojili a od tohto protestu sa dištancujeme.“ píše sa v stanovisku DPB na Facebooku.

Správanie divých zvierat!

V nižšie priloženom videu je taktiež vidieť ako sa protestujúci agresívne správali voči okoloidúcim vodičom. Vodička auta, ktorá chcela iba prejsť cez križovatku a neohroziť protestujúci dav sa stala terčom útokov. Za to vyslúžila nadávky na jej adresu, pľuvance a búchanie do auta. Napokon jeden z účastníkov protestu posprejoval prednú časť bieleho BMW. Prečo polícia voči takýmto vandalom nijak nezasiahla zostáva otázkou.

Jediné, čo pomôže “vyprevadiť” nový koronavírus zo sveta, je vybudovanie kolektívnej imunity prostredníctvom očkovania. Vyjadril sa predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v reakcii na dnešný štvrtkový protest v Bratislave. Ak majú ľudia otázky k novému koronavírusu, majú sa podľa neho obrátiť na odborníkov čiže lekárov dodal.

Taktiež sa vyjadrilo aj mesto Bratislava, ktoré podporuje všetky aktivity, ktoré vedú k spoločnému cieľu prežiť s čo najmenšou ujmou nástupu tretej vlny pandémie nového koronavírusu. Štvrtkový protest v Bratislave k takémuto cieľu podľa magistrátu nesmeruje.

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 2.7 / 5. Počet hodnotení 14

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

1 COMMENT

  1. Kebyze toto niekto spravi mojmu autu, tak po vystupeni by som rovno chytil dotycneho po krku. Bez najmensich vycitiek svedomia. Krysa odporna.

Comments are closed.