Ak by sme v roku 1990 vypustili do sveta informáciu, že Porsche bude čoskoro vyrábať SUV s naftovým motorom, zrejme by nás upálili na hranici. A predsa. Už o pár rokov neskôr prišiel na trh Cayenne. Ako by to ale vyzeralo, ak by sa pdobná situácia stala o 50 rokov skôr?

Čo by bolo, keby… Každý z nás si už minimálne raz v istom životnom bode túto frázu povedal. Ale nemáme možnosť meniť minulosť a budúcnosť len do určitej miery. To ale neznamená, že nemôžeme snívať, čo by bolo, keby… To isté si zrejme povedal aj holandský grafik Ruben Ooms, ktorý sníval o tom, ako by vyzeral Cayenne, Prius alebo taký Mercedes triedy A, ak by ich automobilky začali ponúkať o polstoročie skôr, ako tomu reálne bolo.

 

Porsche Cayenne

O koncepte Panamery ste už určite počuli. No ako by to vyzeralo, ak by 911 dostala vyšší podvozok, druhý pár dverí a reálne využiteľný batožinový priestor už v 50-tych rokoch 20. storočia?

 

Alfa Romeo MiTo

Alfa prišla s maličkým kompaktným autom až v roku 2008. Otázkou je, či malo pravé Alfa gény, ak bolo postavené na báze Fiatu Punto… No dovolíme si tvrdiť, že táto vizualizácia MiTa z roku 1972 je nádherná a ak by bola reálna, určite by z nej bol dnes vyhľadávaný hothatch!

 

Mercedes triedy A

Prvá generácia milovanej, no skôr nenávidenej triedy A, uzrela svetlo sveta v roku 1997. Vzhľadom na bohatú históriu automobilky ako takej je to poriadne neskoro. A takto nejak by áčko vyzeralo, ak by sa šéfovia Mercedesu rozhodli postaviť kompaktné auto v roku 1955.

 

BMW i8

Toto je zrejme najfuturistickejšia predstava z celého rebríčka. BMW i8 v roku 1958? Hybridné auto v časoch, kedy bol benzín zrejme najlacnejšou tekutinou na svete? Každopádne, vyzerá úchvatne!

 

Peugeot 1007

O Peugeote 1007 si môžete myslieť svoje, no predajné čísla neboli nijak oslnivé. Zaujímavá koncepcia predných dverí zrejme nenašla pochopenie u potenciálnych zákazníkov. Možno, ak by Peugeot s nápadom prišiel skôr, napríklad v 60-tych rokoch, dnes by všetky autá mali takéto dvere.

 

Citroën C4 Cactus

Ani Citroën a jeho plastové Airbumpy nezožali úspech, aj keď musím uznať, že myšlienka to nie je zlá. Ak by prišli skôr, možno…

 

Audi R8

Hlavný konkurent pre úžasný a vyhľadávaný youngtimer BMW M1 z dielne Audi? História mohla vyzerať úplne inak, ak by sa teoretický predchodca dnešnej R8 dostal do výroby v roku 1983.

 

Toyota Prius

Elektrický Prius je terčom mnohých posmechov motoristov. Musím uznať, že auto krásou príliš neoslňuje, no v prípade Priusu sú dôležitejšie iné veci. A takto si Prius predstavuje Ruben, ak by s ním Toyota prišla už v roku 1977.

 

Range Rover Evoque

Dostávame sa ku koncu výpravy do alternatívnej histórie automobilizmu. No tento kúsok má k realite zrejme najbližšie. Veď aj pôvodný Range Rover zo 70-tych rokov minulého storočia bol hranatý a mal len dvojdverovú karosériu.

Zdroje: Autorevue | Autoweek | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!