Aj napriek všetkým nedostatkom by sa naša rasa, dala pomenovať ako nadpriemerne tvorivá. Kedysi sme napríklad obdivovali, ako sa dokáže telefón zmestiť do vačku bez všetkých tých káblov a antény alebo aké je skvelé keď má auto viac ako 40 koní. Tento nákladiak je ale iná káva.

Naša snaha dosiahnuť to, čo sa zdá nemožné, priviedla ľudí na Mesiac. Tvorivosť z nás prichádza v mnohých formách a dnes patria ľudia medzi tvorov pohodlnejších, čo sa technológií týka. Všetci ale vieme, že tomu tak vždy nebolo.

A práve o takom živom diele si povieme dnes. V roku 2003 americká pobrežná stráž na hraniciach svojho rajónu narazila na prapodivné domáce obojživelné auto. Takzvaný „Cuban Mobile“ by sme vedeli dokonale zaradiť medzi výtvory, ktoré sa snažili spojiť v sebe čo najviac úžitkových vlastností naraz.

Ako vznikol nápad na tento nákladiak?

V časoch minulých bolo emigrovanie z Kuby do Spojených štátov amerických nie jednoduchou cestou. Preto sa imigranti pokúšali dôjsť do cieľa vlastným spôsobom. V roku 2003 americká pobrežná stráž narazila na čudo plaviace sa cez more s 12-timi cestujúcimi, ktorí boli iba 40 míľ od svojho vytúženého domova.

Po bližšej kontrole vodný policajti zistili, že sa k nim neblíži loď, ale akýsi vyvinutý nákladiak s plavákmi na bokoch. Chevrolet z roku 1951 totižto premenili na obojživelníka, ktorý „preplával“ z Kuby až do Ameriky. Ak Vám behá po rozume scéna ako z filmu, kde v zábere pod sochou Slobody oslavujú imigranti znovuzrodenie práve v tomto nákladiaku, nie ste s takouto myšlienkou sami.

Pôvodný model Chevroletu, ktorý sa rozhodli zmeniť na obojživelníka

Kamión predstavoval výborný štít na rozbitie veľkých vĺn, no dlhé duté sudy pre vztlak už ale také domyslené neboli. Človek by čakal, že toto auto skončí na dne oceána skôr, ako povieš švec. JE teda prekvapenie, že toto domáce stvorenie pracovalo bezchybne s hnacím hriadeľom napojeným na vrtuľu, ktorá dokázala pretlačiť vodu na stálych 8 míľ za hodinu, čo je približne 12 km/hod.

Je smutné, že pôvodný obojživelný nákladný automobil bol potopený po tom, ako ho skonfiškovali. Spoločnosť Chevrolet  v Miami bola ale výkonom svojho kamiónu taká ohromená, že sa rozhodla vytvoriť repliku na počesť tohto neuveriteľného činu.  Prerobený originál, ktorý okúsil oceánske vlnobitie, údajne jeho konštruktéri zhotovili behom šiestich hodín.

Na reinkarnáciu potopeného vraku bolo potrebných 100 000 dolárov. Aktuálne je vozidlo vystavené ako exponát v Orlando Auto Museum a ešte je aj na predaj za necelých 40 tisíc dolárov. Ak by ste sami chceli preplávať neprebádané a dovolenku v Chorvátsku si ozvláštniť novým vozom, tak je to ponuka ako šitá pre Vás.

Test Škoda Karoq Sportline 2.0 TSI, konečne športový nádych!

Zdroj: motorious.com

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokCitroen 19_19 ako avantgardné umenie z budúcnosti
Nasledujúci článokBMW M5 Edition 35 years – tridsaťpäť rokov dominancie