Domov Lifestyle ABT Audi SQ8 – ide z neho naozaj rešpekt

ABT Audi SQ8 – ide z neho naozaj rešpekt

Nemecká úpravcovská spoločnosť ABT Sportsline si aktuálne do parády zobrala monštrózne Audi SQ8. Z tohto nemeckého SUV ide naozaj strach!

Už štandardné, respektíve sériovo vyrábané Audi SQ8 je výkonné auto. Zoberte do úvahy to, že s týmto obrovským SUV sa na hranicu 100 km/h dostanete za 4,1 sekundy. Pod kapotou mu drieme 4,0-litrový osemvalcový motor doplnený o dve turbodúchadlá. Táto sústava dohromady tvorí enormný výkon 373 kW / 507 koní. Krútiaci moment je na hodnote 770 Nm. Audi však vedelo čo robí a tuningová firma ABT potenciál tohto motora dala na inú úroveň.

Majstri z dielne ABY Sportsline použili novú riadiacu jednotku ABT Engine Control a z osemvalcového srdca TFSI sa podarilo vydolovať 478 kW / 650 koní a krútiaci moment 850 Nm. ABT SQ8 je tak parametrovo o 50 koní výkonnejšia, než vrcholová verzia Audi RSQ8. Vystrelenie z pokoja na 100 km/h sa skrátilo na 3,8 sekundy. Tým pádom sa ABT SQ8 znova vyrovnáva Audi RSQ8. Maximálna rýchlosť upraveného SUV je na hodnote 270 km/h, čo je o 20 km/h viac ako je tomu pri RSQ8.

Výkonom sa ABT SQ8 vyrovnáva aj dvojičke Lamborghini Urus. Ako iste viete, Urus je jedným z najsvižnejších SUV na trhu vôbec. V čom však Urus vyhráva je to, že má lepšiu akceleráciu o dve desatinky a dokáže ísť až 300 km/h.

Advertisment

Úprava od ABT však nie je iba o technologickej stránke. SUV dostalo ABT Aero Package. Ten pridáva vozidlu predné lízatko, prahové nástavce a upravený zadný spojler. Chýbať nemôžu obrovské 23“ kolesá High PerformanceGR, ktoré sú samotnou automobilkou odporúčané.

Zaujímavé zvýšenie výkon o 143 koní (z pôvodných 507 na 650) a Aero Package s masívnymi kolesami si zákazník tunera ABT Sportsline môže objednať v balíčku Power S. Tento balík Vás vyjde na 22.990 €, plus 3.445 € za lakovanie a inštaláciu. Model, ktorý vidíte na obrázkoch Vás bude stáť dohromady 130.794 €

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!