Domov Lifestyle Porsche 365 A s nevídanou úpravou mieri zdolať Antarktídu. Miesto kolies lyže…

Porsche 365 A s nevídanou úpravou mieri zdolať Antarktídu. Miesto kolies lyže…

Zima je už za rohom a pomaličky pripravujeme aj svoje autá na toto ročné obdobie. Bude však mať niekto štýlovejšie auto na zimu ako toto?

Americká pretekárka Renee Brinkerhoff vyráža so svojim Porsche na ďalšiu časť svojej „púte“ naprieč siedmymi kontinentmi, ktorou chce poukázať na nelegálne obchodovanie s deťmi. Jazdiť bude na Porsche 356, aktuálne naprieč Antarktídou. Táto 65-ročná filantropka je matkou štyroch detí. Dokázala tak spojiť charitatívnu činnosť spolu s automobilovým závodením.

V posledných rokoch má Renee veľa práce s neziskovou organizáciou Valkyrie Gives, ktorej cieľom je bojovať s celosvetovým nelegálnym obchodovaním s deťmi. Samozrejme, táto téma nie je nijak propagovaná či už vo svete, nie to ešte na Slovensku, kde máme aktuálne iných problémov „habadej“. Preto sa Renee rozhodla hľadať riešenia.

Zakladateľka pretekárskeho tímu Valkyrie Racing sa v roku 2017 rozhodla započať fundraisingovú misiu „World Rally Tour“. Ide o zdolanie siedmych kontinentov a osemnástich krajín aby dokázala pritiahnuť pozornosť médií a mohla poukázať a zastaviť obchodovanie s deťmi. Celková dĺžka cesty meria 32.000 kilometrov a jazdí na klasickom Porsche 356 A. Prečo práve toto auto? Odpoveď je jednoduchá – je rovnako staré ako ona, z roku 1956.

Väčšina cesty je už však za ňou, aj za Porsche 356. Prešlo zopár historických závodov ako La Carrera Panamericana, Targa Tasmania, Caminos Del Inca, East Africa Safari Classic, či Peking to Paris. Najdôležitejšia a najťažšia časť cesty však iba prichádza. Porsche 356 spolu s filantropkou Renee Brinkerhoff budú musieť zdolať najchladnejší kontinent – Antarktídu.

Ako zdolať Antarktídu?

Štandardné Porsche 356 A by zrejme nedošlo ďaleko, nakoľko je vybavené vzduchovým chladením. Celých 18 mesiacov sa pracovalo na jeho úprave, aby sa predišlo akémukoľvek prekvapeniu . Brinkerhoff sa spojila s cestovateľom Kierom Bradleym a britskou spoločnosťou Tuthill Porsche. Tu tak upravili klasické Porsche na extrémny arktický špeciál.

Kolesá nečakajte, prichádzajú lyže vpredu a pásy vzadu. Lyže sú pripevnené k špeciálnym vzperám. Ich prepojenie vyriešilo problémy s príliš veľkým napätím a vedia tak zatáčať aj pomocou normálneho riadenia. Na Antarktíde sa očakáva pekná vrstva snehu a tak by nemal byť problém s prechodom a malo by to zvládnuť lepšie, než sprievodné auto na 42“ kolesách.

Porsche z dielne Tuthill zvládne jazdu aj pri teplote -50°C. K vylepšeniam sa radí aj dvojica solárnych panelov s výkonom až 150 W, odolný zdvihák, 12voltový kompresor a mnoho ďalšieho. Prostredníctvom tejto „Cesty okolo sveta“ sa Renee Brinkerhof spolu s Porsche 356 A podarilo vyzbierať necelých 400 000 eur a pomôcť môže naozaj ktokoľvek. Ak prispejete sumou 356 $, teda 306 eur a viac, automaticky dostanete pamätnú čiapku z tejto polárnej expedície.

Project 356 World Rally Tour Training: Ice Driving School

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJmegnetomagazine.com
Predchádzajúci článokTEST Ssangyong Rexton 2.2 e-XDI Premium – kórejský útok luxusom
Nasledujúci článokOplatí sa meniť len pneumatiky alebo celú sadu s diskami? Toto rozhodne neriskujte