Domov Lifestyle Na predaj je Countach, ktorý rozbil nadrogovaný DiCaprio

Na predaj je Countach, ktorý rozbil nadrogovaný DiCaprio

Foto: Bonhams

Film Vlk z Wall Street režiséra Martina Scorseseho patrí podľa filmových kritikov medzi to lepšie, čo v Hollywoode vzniklo za poslednú dekádu. Jedna z kulís legendárnej scény bude teraz v Dubaji na predaj.

Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Matthew McConaughey či Margot Robbie sa v roku 2013 postarali o kvalitnú interpretáciu príbehu burzového makléra z Wall Street Jordana Belforta Belfortov, jeho extravagantný životný štýl, finančné plány a následný pád na dno. Nielen automobiloví fanúšikovia si spomenú na scénu, v ktorej sa Leonardo DiCaprio ako Jordan Belfort posilnený drogami a alkoholom doslova plazí k Lamborghini Countach a následne s ním absolvuje chaotickú jazdu plnú menších búračiek.

Lamborghini Countach z filmu Vlk z Wall Street je model z roku 1989 a jeden zo 658 kusov vyrobených v edícii 25. výročia Countachu. Tento automobil bol využitý v skutočných scénach, v ktorých vidíme nárazy do iných vozidiel, do poštovej schránky alebo cedule pri ceste. Vtipné je, že tieto nárazy nespôsobili príliš viditeľné poškodenie, preto Martin Scorsese nariadil mimo scénu ho ešte viac zdemolovať. A v takom stave zostalo od natáčania až doteraz. Ak ste nedávno niekde čítali o inom Lamborghini Countach z filmu Vlk z Wall Street, ktorý bol tiež na predaj, tak išlo len o tzv. Backup Car bez zadného krídla. Na rozdiel od tohto filmového hrdinu zostal Backup Car nepoškodený.

Countach
Foto: Bonhams
K autu aj originálny merch

Poničený Countach sa bude predávať 25. novembra cez aukčnú spoločnosť Bonhams v Dubaji. Jeho cena je odhadovaná na 1,5 až 2 milióny dolárov. Víťaz dražby k nemu dostane kostým, v ktorom sa DiCaprio plazil k autu, režisérsku stoličku a klapku podpísanú od Scorseseho, Robbie a DiCapria, dve originálne mikiny a dve DVD s filmom Vlk z Wall Street. O večeri s Margot sa v ponuke nič nepíše.

Advertisment
Countach
Foto: Bonhams

Vzhľadom na to, že tento Countach, ktorý vo filme strávil presne 3 minúty a 11 sekúnd, pravdepodobne nebude nikdy opravený, svoj domov nájde domov skôr u filmového než automobilového fanúšika, ale realita nakoniec môže ešte prekvapiť.

Film zarobil v kinách 406,9 milióna dolárov, čím sa stal historicky Scorseseho najlepšie zarábajúcou snímkou. Vlk z Wall Street získal päť nominácií na Oscara a dve nominácie na Zlatý glóbus. Zapísal sa tiež do Guinessovej knihy rekordov v počte nadávok v jednom filme.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!