Domov News Mini Vision Urbanaut má symbolizovať voľný životný štýl

Mini Vision Urbanaut má symbolizovať voľný životný štýl

Koncepty sú dôležitou súčasťou automobilového sveta. Mini Vision Urbanaut by mal byť konceptom, ktorý má určiť ďalší posun britskej značky. Aj keď vám koncept skôr evokuje pôvodný VW Bus z doby hippies, Mini na to išlo trocha ináč a svojsky. Ale to je pre značku typické.

Dizajnový koncept bol zvnútra aj zvonka navrhnutý ako koncept priestoru. Dĺžka automobilu je 4,46 metra, takže aj v prípade „dodávkoidného“ tvaru je to stále mini. Dôležitý je však vnútorný priestor a ten by mal byť na Mini značku vcelku maxi. Mini Vision Urbanaut tak bude ponúkať na malom priestore čo najviac miesta.

Mini prezentuje automobil ako dodávku, v ktorej sa môžete vybrať aj na koniec sveta. Po príchode do danej krajiny či miesta si zmeníte auto na svoju vlastnú obývačku. Veľké posuvné dvere na boku karosérie majú evokovať veľké posuvné dvere v obývačke vášho domu. Pritom vpredu žiadne ďalšie dvere nenájdete.

Kde je čelné sklo?

Interiér vyniká extrémne flexibilným rozložením 4 sedadiel. Predne dve sú otočné, tie zadné sa dajú zas sklopiť alebo otočiť. Keď auto stojí, palubná doska sa zasúva a vznikne tak väčší priestor vpredu. Obrovskou zmenou voči súčasným obytným automobilom je otváranie čelného skla. To umožní na vodičovom mieste vytvoriť ležadlo a spríjemniť si tak dlhé letné noci v príjemnej atmosfére.

Advertisment

Vzadu nájdeme skôr útulný kútik, kde je priestor pre spanie a oddych, od predných sedadiel ju oddeľuje vzdušná stredová časť. Na boku auta je dokonca vstavaný stolík so zasadenými rastlinami. Veľa konceptov sa asi podobným skvostom skutočne nemôže pochváliť.

Takzvaný Token Mini, ktorý by mal byť vstupným bodom do sveta zážitkov sa aktivuje pri vložení do priehradky v stolíku v strede auta. Aktivuje 1 z 3 prednastavených Mini momentov Chill, Wanderlust alebo Vibe. Ide o rôzne scenáre spríjemnenia pobytu na palube. Či už pôjde o hudbu, vôňu alebo scenérie pri podsvietení interiéru, to je už len na vás. K dispozícii sú aj rôzne preddefinované playlisty, audioknihy, z ktorých si každý nájde to svoje. Celý koncept je braný ako brána do sveta voľného životného štýlu, niečo ako uvoľnené 60-te roky minulého storočia. Pridali by ste sa na podobnú cestu životom?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!