Domov Elektromobilita Prichádza dynamická a športová ŠKODA ENYAQ Sportline IV

Prichádza dynamická a športová ŠKODA ENYAQ Sportline IV

Prichádza Škoda ENYAQ Sportline iV. Športový dizajn a dynamika sa spojili. Škoda predstavila svoj nový model a my si o ňom povieme niečo viac.

Škoda ENYAQ Sportline prichádza na trh a verní fanúšikovia značky Škoda už dobre vedia, čo od svojej obľúbenej značky môžu očakávať.

Niečo o vzhľade

S modelom Sportline je spojený športový dizajn a dynamické prvky, ktoré jednoznačne prospievajú vizuálnemu prejavu auta. Už teraz sebavedomý vzhľad vozidla je podporený čiernymi lakovanými prvkami karosérie, veľkými kolesami z ľahkej zliatiny, ale aj zníženým podvozkom. Interiér vozidla tiež vo variante Sportline nezostane nedotknutý. O unikátnosť vozidiel Sportline sa už tradične starajú športové sedadlá s lepším bočným vedením a integrovanými opierkami hlavy, trojramenný športový multifunkčný volant a lišty v dekore Carbon.

ŠKODA ENYAQ Sportline iV
Motorizácia a dojazd

ŠKODA ENYAQ Sportline dostala do portfólia motorov 3 výkonové varianty pohonných jednotiek. Základnou verziou ENYAQ Sportline bude verzia iV60 s výkonom 132 kW, pohonom zadných kolies a kapacitou batérie 62 kWh, ktorá umožní celkový dojazd viac ako 400 km v režime WLTP. Pohon zadných kolies bude spoločným znakom aj druhej výkonovej varianty s označením ENYAQ iV80, ktorá disponuje výkonom 150 kW a kapacitou až 85 kwH. Dojazd v režime WLTP je až 527 km. Treťou a najvýkonnejšou verziou bude model s označením ENYAQ iV 80x s výkonom až 195 kW. Táto pohonná jednotka bude doplnená do ponuky neskôr v priebehu tohto roku a prinesie so sebou sústavu dvoch elektromotorov, pohon všetkých štyroch kolies a dojazd 501 km v režime WLTP.

Advertisement
 Jazdné vlastnosti 

Vylepšené jazdné vlastnosti novej ŠKODY ENYAQ Sportline iV sú dosiahnuté prostredníctvom vysokého maximálneho krútiaceho momentu, ktorý je dostupný vďaka elektromotoru a odozva na plynový pedál je prakticky okamžitá. Pohon zadnej, respektíve oboch náprav taktiež prispieva k zlepšeným jazdným vlastnostiam a má veľký vplyv na ovládateľnosť vozidla. Model Sportline je už v štandarde dodávaný so športovým podvozkom, kde predná náprava je oproti klasickej verzii ENYAQu znížená o 15 mm a zadná o 10 mm. Maximálna rýchlosť vozidla dosahuje 160 km/h. Škoda teda pre model Sportline priniesla okrem dizajnových prvkov aj funkčné prvky, ktoré majú za cieľ zlepšenie stability a ovládateľnosti vozidla.

Model ŠKODA ENYAQ Sportline iV sa rovnako ako štandardná verzia ENYAQ iV bude vyrábať v hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavy. Unikátnosť tohto modelu podčiarkuje fakt, že ide o jediné vozidlo na báze koncernovej platformy MEB, ktoré sa v Európe vyrába mimo územia Nemecka.

Dynamický dizajn, športové tvary a nové technológie

Toto robustné vozidlo vďaka mnohým prvkom v čiernom lesklom laku zanecháva oveľa dynamickejší dojem. Medzi najvýraznejšie prvky patrí výrazná maska chladiča, lišty bočných okien, difúzor zadného nárazníka, strešný nosič a nápis ŠKODA na zadných piatych dverách vozidla. Neodmysliteľnou súčasťou je plaketka s nápisom SPORTLINE na predných blatníkoch. Dynamiku a športové ladenie vozidla zvýrazňujú veľké, leštené, 20 palcové disky z ľahkej zliatiny Betria.
Model ENYAQ Sportline iV je už v štandarde vybavený Matrix-LED hlavnými svetlometmi, ktoré majú v module diaľkových svetiel 24 nezávisle ovládaných LED diód. Inteligentné svetlá spolupracujú so zabudovanou kamerou v čelnom skle vozidla, ktorá dokáže vyhodnotiť situáciu a rozpoznať vozidlá, osoby a objekty s reflexnými prvkami a zabezpečiť, aby neboli oslnené.

ŠKODA ENYAQ Sportline iV
Špecifický dizajn interiéru pre variant SPORTLINE

Mladoboleslavskí dizajnéri sa rozhodli odlíšiť dizajn interiéru od štandardného ENYAQu a pre model Sportline si pripravili vlastný dizajn. Strop a poťahy v interiéri sú prevažne v čiernej farbe a vzhľad interiéru je doplnený dekoračnými lištami Carbon vo výplni dverí a na prístrojovej doske. Poťah prístrojovej dosky je zo syntetickej kože a je prešitý šedými švami.

Neodmysliteľnou súčasťou modelu Sportline sú aj exkluzívne, čierne športové sedadlá s dobrým bočným vedením a integrovanou opierkou hlavy. Vozidlo je vybavené aj športovým trojramenným multifunkčným volantom, ktorým je možné ovládať a nastavovať rozličné funkcie vozidla. Dizajn je podčiarknutý športovo ladeným vzhľadom pedálov.

ŠKODA ENYAQ Sportline iV je dôkazom toho, že automobilka neustále pracuje na svojich modeloch a aj tentokrát ponúka svojim zákazníkom zaujímavý a progresívny model.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!