Domov News Ďalší úspešný ročník Rally Radosti po Slovensku, dosiahol rekordnú vyzbieranú sumu

Ďalší úspešný ročník Rally Radosti po Slovensku, dosiahol rekordnú vyzbieranú sumu

Rally Radosti sa uskutočnila na Slovensku už po tretí krát. Superšporty tento rok navštívili až sedem miest. Trojdňová zbierka dosiahla rekordnú hodnotu. 

Počas charitatívnej jazdy športových a superšportových vozidiel naprieč Slovenskom, ktorá sa uskutočnila počas uplynulého víkendu (27.8. – 29.8.2021), sa vyzbieralo rekordných 20 208,01 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Zbierka pritom pokračuje do 30. septembra ďalej na transparentnom účte a pomôcť je tiež stále možné formou darcovskej SMS správy. Rally Radosti po ukončení zbierky odovzdá peniaze centrám v Trnave, Banskej Bystrici a v Poprade, ktoré sa venujú liečbe detských nefrologických pacientov.

 

Úspech akcie každým rokom rastie

„Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým rokom rastie, dôkazom čoho je výsledok tohtoročnej offline zbierky na siedmich námestiach po Slovensku. Po prepočítaní sme ostali doslova šokovaní, pretože zbierka nám narástla raz toľko oproti minulému roku a dosiahla fantastických 20 208,01 eur,“ vysvetľuje predseda OZ Rally Radosti Peter Jakabovič a dodáva: „Tým to však nekončí. Peniaze z kasičiek už poputovali na náš transparentný účet, kde zbierka pokračuje ďalej. Už dnes tam pritom máme úžasných viac než 32 tisíc eur a očakávame dobeh ďalších prisľúbených príspevkov. Všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť zbierku patrí obrovské ĎAKUJEME!“

Kam sa prispeje tento rok?!

„Tento rok poputujú vyzbierané peniaze na nemocnice, ktoré sa venujú liečbe detských nefrologických pacientov v Trnave, Banskej Bystrici a v Poprade. Veríme, že ku dňu ukončeniu zbierky dosiahneme míľnik 40 tisíc eur, ktoré potom rovnomerne rozdelíme a darujeme do posledného centu, aby sa malí bojovníci mali v nemocniciach lepšie,“ vysvetľuje spoluorganizátor Rally Radosti Michal Krajčír a dodáva: „Som nesmierne rád, že pomôžeme aj týmto deckám, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s obličkovými problémami niekoľko mesiacov a z vlastnej skúsenosti viem, ako môže aj drobnosť pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov alebo napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy.“

Je síce pravda, že charitatívne občianske združenie, ktoré organizuje podujatie Rally Radosti každý rok mení svoje zameranie. A však jedno ostáva stále zachované. Pomáha  sa vždy detským pacientom. Počas uplynulých dvoch uskutočnených ročníkov Rally Radosti vyzbierala a odovzdala viac než 37 tisíc eur. Na podporu detí trpiacich onkologickými a neurologickými ochoreniami. Tento rok sa Rally Radosti rozhodla podporiť deti trpiace nefrologickými (obličkovými) problémami. Tým bude sumár zbierky odovzdaný počas októbra po oficiálnom ukončení zbierky. Do konca septembra tak je možné prispieť formou darcovskej SMS správy (zaslaním „DMS RR21“ na číslo 877 v hodnote 2 eurá) alebo príspevkom v akejkoľvek výške na transparentný účet (https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK7009000000005156632621).

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!