Domov News Takto bude vyzerať nové BMW iX M60! „Omylom“ unikli fotografie tesne pred...

Takto bude vyzerať nové BMW iX M60! „Omylom“ unikli fotografie tesne pred premiérou

Rok 2021 bol rokom prvého elektromobilu s označením BMW M. Odhalením modelu i4 M50 vstúpila táto značka do sveta elektromobility už aj plnotučným M-kom. BMW však aj naďalej pokračuje v progrese a nestráca čas. Toto je BMW iX M60.

Bavorská značka BMW odštartuje nový rok ďalším vysokovýkonným vozidlom, ktoré sa zbaví spaľovacieho motora. Model iX predstaví derivát M60 už o pár dní, no na svet unikli prvé zábery modelu IX M60.

Oficiálne obrázky BMW iX M60 sa objavili na sociálnych sieťach, aby ukázali vonkajší dizajn SUV v plnom rozsahu. Áno, vieme, čo si teraz pravdepodobne myslíte – vyzerá takmer rovnako ako model xDrive50. Prekvapivo sú zmeny oproti verzii bez M dosť jemné, až do tej miery, že ich možno ani nerozoznáte. Najväčšou vychytávkou sú začiernené zliatinové disky, ktoré môžu byť o niečo väčšie ako v prípade xDrive50. Všetky informácie sa potvrdia až na oficiálnom odhalení tohto modelu.

Veľa zmien nečakajte

Pri bližšom pohľade na predné blatníky možno vidieť malé logo M. A keď už hovoríme o odznačikoch, dvere batožinového priestoru nesú pomerne veľký nápis M60. Rovnako ako kolesá, ktoré sme už spomenuli, všetky logá sú čierne s bielym obrysom, ktorý odráža vzhľad odznakov, ktoré sme videli na koncepte XM  v priebehu minulého roku. Ak by nebolo kolies, modrých brzdových strmeňov s označením M a ostatných detailov, bolo by takmer nemožné identifikovať túto verziu ako M60, pretože zvyšok dizajnu je prakticky identický.

 

Pokiaľ ide o technické špecifikácie, predchádzajúca správa uvádzala, že BMW iX M60 dostane výkon až niekde medzi 620-628 koní z dvojice elektromotorov s pohonom všetkých štyroch kolies. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá údajne 3,9 sekundy, čím sa dokonale zhoduje s i4 M50. Inteligentne riadený elektrický pohon všetkých kolies zaistí maximalizáciu trakcie a smerovej stability, keď hnaciu silu nasmeruje priamo na vozovku. Technológiu podvozku v BMW starostlivo vyladili, aby zodpovedala mimoriadne športovému profilu výkonu oboch elektrických motorov. Klasický M vzorec agility, dynamiky a precíznosti by sa preto mal prejaviť v jazdných vlastnostiach BMW iX M60.

Už čoskoro aj oficiálne

Šušká sa, že športovejší iX prejde až 575 kilometrov na jedno nabitie, čo je pravdepodobne podľa normy WLTP hodnota pre model, ktorý sa bude predávať v Európe. Logika nám hovorí, že BMW iX M60 dostane väčšiu 111,5-kWh batériu namiesto 76,6-kWh sady základnej xDrive40. Priemerná spotreba M-kového elektromobilu IX M60 by mala oscilovať niekde medzi 21,7 – 24,7 kWh na 100 kilometrov.

Na oficiálny debut so všetkými detailmi si budeme musieť počkať do 5.januára na Medzinárodný veľtrh Consumer Electronics Show 2022 (CES) v Las Vegas. Aj keď pôvodne malo BMW vystavovať auto priamo na mieste, pre pandemickú situáciu sa rozhodli zrealizovať predstavenie iba virtuálne cez videokonferenciu. A preto sa oficiálneho predstavenia dočkáme v stredu, 5. januára o 8.00 SEČ. Tak čo, tešíte sa ?

 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJEVGlobe
Predchádzajúci článokReklamy na autá už nebudú vyzerať tak, ako doteraz. Čoskoro ich zakážu úplne
Nasledujúci článokMercedes predstavil elektromobil Vision EQXX s dojazdom viac ako 1000 km