Domov News Zbohom kombíkom dala nemecká automobilka Mercedes-Benz! Vieme aj presný dátum

Zbohom kombíkom dala nemecká automobilka Mercedes-Benz! Vieme aj presný dátum

Mercedes-Benz C-Klasse T-Modell, 2021, Spektralblau, Leder zweifarbig Nevagrau/Schwarz // Mercedes-Benz C-Class Estate, 2021, spectral blue, neva grey/black leather

Nemecký denník Automobilwoche sa zmienil, že Mercedes sa rozhodol skončiť s karosárskou verziou kombi od roku 2030. Celé ukončenie sa má začať v roku 2025 kedy automobilka prestane vyrábať model CLA Shooting Brake. 

Spomenuté CLA Shooting Brake by sa však malo dočkať faceliftu aktuálneho a teda posledného modelu. Trieda E sa ešte pravdepodobne budúci rok s novou generáciou dočká aj verzie kombi. Avšak ďalšia generácia, ktorá by mala prísť v roku 2030 už nebude disponovať verziou kombi. Nie je doposiaľ úplne jasné, či sa tým ukončí aj výroba verzie All-Terrain. Spomenutá bola aj Trieda C, ktorej nová generácia sa predstavila minulý rok. Tým pádom nasledujúca generácia už kombi prevedenie mať v ponuke nebude.

Klesajúci záujem kombíkov na trhu ako napríklad Čína a USA a miliardách investovaných do elektromobility už  naznačoval minulý rok šéf automobilky Markus Schäfer. Väčšina nadšencov značky vyhľadáva modely SUV a sedany, tých sa zatiaľ automobilka neplánuje vzdať. Taktiež mnoho elektromobilov od Mercedesu sú v prevedení SUV, crossover, sedan alebo prípadne kupé. Znamená to teda, že elektromobily od Mercedesu vo verzii kombi už bohužiaľ neuvidíme. V konkurencii sa napríklad Volvo nechystá skončiť s touto karosárskou verziou. Ako to bude v prípade nemeckých konkurentov Audi alebo BMW,  zatiaľ nie je jasné. Milovníci Mercedesu a zároveň jej kombi modelov, nenechajte si újst postupne posledné dostupné modely.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!