Domov Poradňa Ako ušetriť na servise? Originálne náhradné diely Škoda sa dajú kúpiť aj...

Ako ušetriť na servise? Originálne náhradné diely Škoda sa dajú kúpiť aj lacnejšie

Návšteva autorizovaného servisu nemusí stáť celý majetok, ako na to?

Originálne náhradné diely majú množstvo výhod, čo je zabezpečené dodržaním prísnych výrobných štandardov, najmä kvalitou použitých materiálov, technologických postupov a rozsiahlych záťažových  testov. Vďaka tomu sú originálne náhradné diely rozmerovo presné, garantujú vysokú bezpečnosť vozidla a dlhšiu životnosť. Môžete ich pritom získať za ceny porovnateľné s neoriginálnymi náhradami.

Falzifikáty sú vážnym bezpečnostným problémom

Podľa údajov OECD obchod s falzifikátmi prekvitá a Európa je jednou z hlavných cieľových oblastí. Ak sa nezameriame len na falzifikáty náhradných automobilových dielov, tak ročne sa do Európy dovezie tovar v hodnote takmer 500 miliárd eur.

Pri neoriginálnych a podozrivo lacných náhradných dieloch riskujete technické problémy, ktoré sa môžu prejaviť okamžite alebo môžu spôsobiť počas používania poškodenie iných častí vozidla. V prípade „fejkových“ dielov, ktoré majú vplyv na bezpečnosť vozidla, napríklad brzdové segmenty, ohrozujete dokonca svoj život, či život celej posádky vozidla.

Výrazne lacné neoriginálne náhradné diely stoja zväčša menej preto, že sa pri ich výrobe v prvom rade ušetrí na tom, čo nie je vidieť –  kvalita použitých materiálov, testovanie pred ich uvedením na trh.  Napríklad pri karosárskych dieloch ich výrobcovia ušetria napríklad tým, že ich nevybavia dostatočnou ochranou proti korózii, čo znižuje ich životnosť, nedodržia sa predpísané technologické postupy a v neposlednom rade môžu byť takéto diely rozmerovo nepresné.

Rozmerové nepresnosti môžu teda komplikovať inštaláciu alebo môžu neskôr pri používaní spôsobiť sekundárne škody, ktoré mnohonásobne prevýšia „úsporu“, vzniknutú kúpou lacnejších neoriginálnych komponentov. Ak si to celé zosumarizujeme, z dlhodobého hľadiska môžeme konštatovať, že „nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci“.  Sú však originálne náhradné diely skutočne až také drahé?

Ušetriť sa dá, na správnom mieste

Majitelia vozidiel Škoda sa majú na čo tešiť. Automobilka si totiž pre nich pripravila celú škálu zliav nielen na náhradné diely, ale aj na pneumatiky. Tak, ako po iné roky, aj v roku 2022 máte jedinečnú možnosť využiť špeciálnu zľavovú knižku určenú pre modely ŠKODA, ktoré boli prvý raz zaevidované v evidencii vozidiel do 31.12.2018.

Šeková knižka od ŠKODA AUTO Slovensko obsahuje množstvo kupónov s cenovým zvýhodnením 20 % na diely najviac podliehajúce opotrebeniu, ako napríklad originálne brzdové kotúče, originálne brzdové doštičky, rozvody, autobatérie, katalyzátory, filtre pevných častíc, xenónové výbojky, guľové čapy, stierače, spojkové sady a podobne. Navyše, šeková knižka obsahuje tiež šek na zľavu 10 % pri nákupe pneumatík podľa vlastného výberu zo sortimentu Škoda.

S využitím týchto zliav môžete získať originálne náhradné diely za porovnateľné alebo dokonca ešte nižšie ceny, ako v prípade neoriginálnych dielov. Pri originálnych dieloch  sa netreba obávať straty kvalitatívneho štandardu, zníženia životnosti a bezpečnosti, či rozmerovej nepresnosti. Ďalším benefitom je ich dlhodobá dostupnosť aj po ukončení výroby jednotlivých modelov.

Ako ju získať?

Získať šekovú knižku je jednoduché. Môžete si  ju  vyzdvihnúť u ktoréhokoľvek autorizovaného servisného partnera Škoda na Slovensku. Alebo si ju môžete objednať prostredníctvom online formulára na tomto odkaze. Šeková knižka je viazaná na konkrétne VIN číslo vozidla a jej platnosť je od 01.01.2022 do 31.12.2022.

Tak neváhajte a navštívte autorizovaný servis Škoda.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!