Domov Recenzie TEST Honda E – najpokročilejšie auto súčasnosti? Dojazd iba 150 kilometrov?

TEST Honda E – najpokročilejšie auto súčasnosti? Dojazd iba 150 kilometrov?

Japonská Honda prichádza s jedinečným mestským vozidlom, Honda E je úchvatná dizajnom ale aj technológiami. Ako prvé auto prináša sériovo digitálne spätné zrkadlá, na palube sa nachádza celkovo šesť displejov.

Pozrite si podrobnú videorecenziu nového modelu Honda e.

Keď Honda svoj elektromobil ukázala ako štúdiu, nadšené reakcie odborníkov aj bežných motoristov výrazne prekročili očakávania automobilky. Na rozdiel od mnohých iných štúdií sa sériový model v porovnaní so štúdiou príliš nezmenil. A tak Honda môže očakávať, že sa do siene elektromobility podarí vstúpiť s plnou parádou. Auto od predstavenia prototypu v prvej polovici tohto roka oslovilo viac ako 40 000 predbežných záujemcov. Prvé dodávky sa začnú už v lete 2020.

Dve verzie, mestský dojazd

Novinka je vybavená elektrickým motorom, ktorý je k dispozícii s dvomi výkonmi 100 kW (136 k) alebo 113 kW (154 k) a pôsobivým krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh je jednou z najkompaktnejších vo svojej triede a napriek tomu poskytuje dojazd až 220 km na jedno nabitie, ideálne pre každodenné mestské dochádzanie. Funkcia rýchleho nabíjania tiež umožňuje dobitie na 80 % kapacity za 30 minút. Aby sa zachoval športový charakter automobilu, výkon sa prenáša cez zadné kolesá a tým sa zároveň umožňuje väčšia manévrovateľnosť prednými kolesami. Výsledkom je polomer zatáčania približne 4,3 metra, vďaka čomu má Honda e výnimočné manévrovacie schopnosti v mestských uličkách.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hodnotení 8

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!