Domov Recenzie TEST Mercedes-AMG CLA 45S, kompakt s výkonom Lamborghini

TEST Mercedes-AMG CLA 45S, kompakt s výkonom Lamborghini

Akokoľvek neuveriteľne to znie, Mercedes-AMG CLA 45S, dnes dosahuje výkon Lamborghini spred troch dekád! Kompaktné super-športové kombi totiž poskytuje výkon viac ako 400 koní.

Absolútne zarážajúcim faktom je že dnešná kompaktná trieda, dokáže ponúknuť výkon super-športov. Len dvojlitrový štvorvalcový agregát, produkuje 420 koní pre AMG CLA 45S. Pozrite si našu recenziu kde sme sa vám snažili priblížiť toto auto zo všetkých strán.

AMG CLA 45 s prívlastkom S prichádza s výkonom 310 kW (421 konských síl) a predstavuje najsilnejší sériovo vyrábaný 2.0l motor ktorý si momentálne môžete zadovážiť!

Interiér je v S-modeloch ozvláštnený žltými alebo červenými prvkami na sedadlách, volante, palubnej doske a švoch. Zaujme športovo ladený volant a výrazné sú aj kovové výduchy ventilácie, ktoré sú v tradičnom mercedesáckom duchu. Palubnej doske kraľujú dva spojené dotykové displeje, ktoré zobrazujú najrôznejšie údaje počnúc tradičnými budíkmi až po rôzne špeciality. Patrí sem warm-up menu, ktoré zobrazuje údaje o teplote oleja v prevodovke a motore. Ďalšie je takzvané AMG Track Pace, ktoré je štandardom v S-kových modeloch. Vodičovi poslúži pri jazdách na trati – zobrazuje tvar trate, časy za ktoré ju odjazdil. Po niekoľkých jazdách dokonca dokáže za pomoci senzorov a GPS zlepšiť trakciu a znížiť čas prejdenia trate.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!