Domov Elektromobilita Kedy sa vám oplatí plug-in hybrid? Mitsubishi Outlader PHEV nie je pre...

Kedy sa vám oplatí plug-in hybrid? Mitsubishi Outlader PHEV nie je pre každého!

V podrobnejšom teste sme sa rozhodli zodpovedať vaše otázky ohľadom najpredávanejšieho plug-in hybridu súčasnosti. Mitsubishi Outlander PHEV sa nemusí oplatiť každému, pre koho je určený?

Pozrite si naše video v ktorom sme sa vám snažili priblížiť život s plug-in hybridným Mitsubishi Outlander.

 

Či chceme alebo nechceme, doba sa mení a konvenčné spaľovacie vozidlá pomaly ale isto končia. Mitsubishi Outlander PHEV tretej generácie predstavuje ďalší stupienok na ceste k pokroku.

Dnes už môžeme pokojne prehlásiť, že spaľovacie motory respektíve vozidlá s konvenčným pohonom tak ako sme ich poznali doposiaľ, pomaly končia. Je naivné si myslieť, že tomu tak nebude. No netreba podliehať panike, tento proces obmeny potrvá ešte pár rokov a možno dekád.

Do tej doby budú čisto spaľovacie ústrojenstvá postupne vytláčané, či už legislatívou alebo samotnými stratégiami automobiliek. Môj osobný názor znie tak, že konvenčný spaľovací motor, onedlho nájdeme len vo vybraných malosériových alebo unikátnych hyperšportových kúskoch. Ich cena bude samozrejme vyhnaná na maximum a dovoliť si ich budú môcť len skutočne vyvolený. Stane sa z nich kus exkluzivity so zberateľskou hodnotou.

Blízka budúcnosť patrí rozhodne Plug-in Hybridom, ich úlohou bude plynulejší prechod návykov obyvateľstva od štandardného tankovania fosílnych palív k využívaniu alternatívnych zdrojov. Práve nový Outlander PHEV zhmotňuje ďalší krok vývoja dokonalejšieho pohonného ústrojenstva.

Plug-in hybrid však nemusí byť pre každého a je vhodné pred jeho kúpou rátať s niekoľkými kľúčovými faktormi.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.5 / 5. Počet hodnotení 6

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!