Domov News TEST KIA Niro PHEV: alternatíva, ale nie pre každého

TEST KIA Niro PHEV: alternatíva, ale nie pre každého

Druhá generácia úspešného crossoveru má určite na čo nadviazať. Ale okrem toho, že narástla, dostala úctyhodný počet rôznych pohonov. A to sa len tak nevidí. Či už chcete čistú elektrinu, PHEV alebo klasický hybrid. Medzigeneračne sa zlepšil dojazd, zväčšila batéria a v podstate každý parameter vozidla išiel nahor. 

Áno, ani v prvej generácii nebolo Niro žiadne malé auto, ktoré by sa dalo prehliadnuť. Napriek tomu dostalo v podobe nástupcu nielen väčšie rozmery, ale aj krajšie tvary. Zalomené denné svetlá „Heartbeat“ prispievajú k modernému vzhľadu, zatiaľ čo výrazný spodný ochranný kryt a puzdro zvýrazňujú robustný charakter vozidla. Tvary boli starostlivo navrhnuté tak, aby uľahčovali prúdenie vzduchu a vylepšili aerodynamické parametre, takže vo výsledku má nové Niro pôsobivý koeficient odporu vzduchu (Cd) 0,29.

Kia Niro PHEV

Čaruje s priestorom

Väčší celkový priestor v interiéri a ergonomické vylepšenia tvoria výnimočný priestor pre cestujúcich vpredu, vrátane nového „relaxačného“ sedadla pre spolujazdca. Keď vozidlo stojí, spolujazdec si môže oddýchnuť jednoduchým stlačením tlačidla. Sedadlo sa nadvihne a nakloní, aby si cestujúci užil maximálny komfort a optimálnu oporu tela pri odpočinku. Tenká konštrukcia predných sedadiel vytvorila dodatočný priestor vzadu, takže pasažieri tu majú viac miesta. Na rozdiel od konkurencie, kde sa vo veľkom museli uberať litre pre batožinu na úkor batérie, je vo verzii PHEV uložená batéria pod podlahou zadných sedadiel. Aj tu sa však priestor pre batožinu zmenšil zo 451 na 348 litrov. Teda áno, aj tu sa muselo kompenzovať, objem nádrže je len 37 litrov, ale klasický hybrid má len o 5 litrov väčšiu nádrž, tak to až také zlé nie je.

Kia Niro PHEV

Prečo PHEV?

Štvorvalcová jednotka má kombinovaný maximálny výkon 141 koní v kombinácii so synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom s výkonom 32 kW vo verzii HEV. Vo verzii PHEV má elektromotor výkon 62 kW. Kombinovaný maximálny výkon je 183 koní a dojazd čisto na elektrinu až 65 kilometrov. To aj vďaka novému, 5,5 kW vysokonapäťovému ohrievaču, ktorý predlžuje elektrický dojazd najmä v chladnom počasí. Keramické prvky zabezpečujú vyhrievanie kabíny, dopĺňajú vykurovacie teleso a zaisťujú nepretržité prúdenie teplého vzduchu. Taký dojazd udáva výrobca, no realita nie je ďaleko od pravdy a na nabitú batériu viete prejsť do 55 kilometrov. Kapacita akumulátora je 11,1 kWh, čo je zlepšenie o 2,2 kWh.

Kia Niro PHEV

Starý známy motor

Model Niro PHEV využíva výnimočný benzínový motor Kia Smartstream 1.6 GDI spárovaný s druhou generáciou šesťstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky Kia (6DCT). Medzi vylepšenia motora GDI druhej generácie patria guľôčkové ložiská s nízkym trením, prevody optimalizované pre efektívnu činnosť prevodovky a odstránenie spiatočky, čo samo o sebe ušetrilo 2,3 kg. Spätný chod namiesto toho zabezpečuje výlučne elektromotor, čo pomáha znižovať emisie výfukových plynov počas cúvania. Pozitívne na celom pohone je hlavne to, že ani s vybitou batériou nebudete jazdiť s vyššou spotrebou ako je to pri niektorých konkurenčných PHEV, ale spotreba sa drží pod 5 litrov.

TECHNICKÉ ÚDAJE  KIA Niro PHEV
Usporiadanie a počet valcov R4 + elektromotor
Zdvihový objem 1580 cm3
Max. výkon 135 kW / 183 k
Max. krútiaci moment 203 Nm
Palivo Benzín
Pohon FWD
Prevodovka 6-stupňový automat
ROZMERY, HMOTNOSTI A OBJEMY  
Dĺžka 4 420 mm
Šírka (bez spätných zrkadiel) 1 825 mm
Výška 1 545 mm
Rázvor náprav 2 720 mm
Pohotovostná hmotnosť 1 610 kg
Objem batožinového priestoru 348 l
Zrýchlenie 0-100 km/h 9,6 s
Rozmer pneumatík 225/45 R18
SPOTREBA (počas testu)  
Hybrid  
Mesto 4,6 l/100km
Diaľnica 7,2 l/100km
Okresky 5,2 l/100km
Dojazd 600 km
Maximálny nabíjací výkon 3,7 kW
Doba nabíjania 0 – 100% 180 min
Doba nabíjania 20 – 80% 140 min
CENA  
Základná cena modelu 36 590 eur
Cena testovanej verzie 42 180 eur

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokPorsche odhalilo interiér novej Panamery
Nasledujúci článokV Las Vegas sa bude dražiť Mercedes, pred ktorým sklopí zrak aj špeciál DTM