Domov SPRÁVY News Auto so slávnym menom bude vznikať v Trnave, toto všetko ponúkne

Auto so slávnym menom bude vznikať v Trnave, toto všetko ponúkne

Foto: Opel

Pred niekoľkými týždňami nám Opel ponúkol prvé zábery modelu Frontera. Teraz počas premiéry v Istanbule vyplávali na povrch zaujímavé informácie.

„Tento rok oslavujeme v spoločnosti Opel 125 rokov výroby automobilov. 125 rokov, počas ktorých sme sa posunuli nekonečne dopredu a ponúkame zákazníkom inovatívnu, praktickú a predovšetkým dostupnú mobilitu. Úplne nový Opel Frontera v tomto smere vyniká zvlášť výrazne: naše vysoko flexibilné, priestranné a elektrifikované nové SUV si získa nové skupiny zákazníkov,“ povedal pri tejto príležitosti generálny riaditeľ nemeckej značky Florian Huettl.

Opel Frontera
Foto: Opel
Cez týždeň do mesta, cez víkend za dobrodružstvom

Nový Opel Frontera spoznáte na cestách vďaka jedinečnému dizajnu a novému logu, ktoré sa nachádza na už známej maske Opel Vizor. Pre tento model sú charakteristické vystupujúce podbehy kolies a prahy, takisto aj zadný stĺpik. Modernizácia prebehla aj v interiéri. Pred očami vodiča sa nachádza nový prepracovaný volant a dvojica 10” palcových obrazoviek. V ponuke sú sedadlá Intelli-Seats so štrbinou uprostred, ktorá uvoľňuje tlak na kostrč. Batožinový priestor má objem 450 litrov a po sklopení zadných sedadiel dosiahne 1600 litrov. Pre dobrodruhov, ktorí majú radi outdoorový štýl, Opel ponúkne špeciálne pozdĺžne strešné nosiče so stanom a rebríkom s nosnosťou až 240 kilogramov.

Opel Frontera
Foto: Opel

Zákazníci si novú Fronteru budú môcť objednať ako mild hybrid so 48-voltovou technológiou s 1,2-litrovým preplňovaným benzínovým trojvalcom s výkonom 74 kW, teda 100 koní. Výhoda spočíva v tom, že pracuje v súčinnosti s elektromotorom s výkonom 21 kW a elektrifikovanou šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Frontera bude dostupná aj v silnejšom hybridnom prevedení s výkonom 100 kW. V ponuke čoskoro nebude chýbať ani čisto elektrické prevedenie s dojazdom cez 300 kilometrov. Na trh príde aj verzia s predĺženým dojazdom na 400 kilometrov. Nová Frontera bude k dispozicii v dvoch stupňoch výbavy. Vyššia výbava s označením GS bude mať vylepšený multimediálny informačno-zábavný systém s 10-palcovou dotykovou obrazovkou, navigáciou a so zadnou cúvacou kamerou. Po vzore Citroenu C3 Aircross bude Frontera dostupná aj so 7 sedadlami. Prvé info o cenách hovoria o tom, že základ by mal začínať niekde na úrovni 24-tisíc eur, elektrická verzia bude približne o 5-tisíc eur drahšia.

Foto: Opel

Modernizácie sa dočkal aj postup kúpy nového modelu. Práve Opel Frontera sa stane prvým modelom značky, ktorý si zákazníci budú môcť objednať z pohodlia svojho domova prostredníctvom akéhokoľvek mobilného zariadenia.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hodnotení 27

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Opel
Predchádzajúci článokNemecký Handelsblatt: Predaj EV je slabý, Mercedes urobil rázny krok
Nasledujúci článokMazda CX-5 príde v novej generácii. Vieme, aký dostane pohon