Domov SPRÁVY News Mohla si toto Škoda dovoliť? Test Škoda Superb Combi odhaľuje, v čom...

Mohla si toto Škoda dovoliť? Test Škoda Superb Combi odhaľuje, v čom prekonáva aj VW

Škoda Superb Combi 4. generácie v redakčnom teste StartStop.sk
Škoda Superb Combi 4. generácie v redakčnom teste StartStop.sk

Škoda Superb Combi štvrtej generácie sľubuje špičkové technológie, kvantum vnútorného priestoru a široké spektrum motorizácií. Po prvých jazdách sa nám Superb dostal do rúk na klasický týždňový test. 

Test Škoda Superb Combi Selection 2.0 TDI - Oplatí sa základ?

Škoda Superb s poradovým číslom 4 nadväzuje tam, kde trojka skončila. Vzhľadu naďalej dominujú široké predné svetlá nadväzujúce na výraznú prednú masku.

Špecifikom dizajnu Škody sú už tradične kryštalické prvky, ktoré prichádzajú s tyrkysovým podfarbením. Po funkčnej stránke tu nachádzame Matrix LED svetlomety druhej generácie pozostávajúce z 36 svetelných segmentov.

Dizajnovou zmenou je tiež to, že zo spodnej časti zmizli hmlové svetlomety. Tie sú teraz integrované do hlavných, takže spodná časť má uhladenejší dizajn.

Škoda Superb
Foto: startstop.sk, Marek Gorozdos
Škoda Superb
Foto: startstop.sk, Marek Gorozdos
Kufor

Ak sa rozhodnete siahnuť po kombi, určite vás bude zaujímať objem batožinového priestoru a jeho využiteľnosť. V základnom usporiadaní sedadiel má kufor objem 690 litrov, čo je medzigeneračne o 30 litrov viac. Zaujímavo je riešený stredový tunel, ktorý je výrazne užší, takže na zadných sedadlách sa celkom pohodlne vtesnajú aj traja dospelí cestujúci. Pre posádku navyše pribudli špeciálne kapsy na telefón a upravená lakťová opierka ponúka okrem držiakov na nápoje aj držiak pre mobilný telefón.

Škoda Superb kufor
Foto: startstop.sk, Marek Gorozdos
Kabína

Materiálovo pôsobí celý interiér hodnotnejšie. Mimoriadne efektné sú žiabre na palubnej doske, ktorej ale inak dominuje 13″ stredový displej s novým operačným systémom. Oceňujeme novú hornú lištu so skratkami, napríklad pre vypnutie štart-stop systému. Jeho ovládanie je intuitívne, pričom zachované ostali aj hardvérové ovládače, aj keď v novej podobe. Riešenie prostredníctvom troch otočných ovládačov s malými integrovanými obrazovkami volajú v Škode Smart Dials. Stlačením troch otočných kolies meníte ich funkciu, ktorá sa zobrazuje na displejoch. Tieto funkcie sú aj konfigurovateľné.

Škoda Superb interiér
Foto: startstop.sk, Marek Gorozdos

Prítomnosť voliču prevodovky shift-by-wire na stĺpiku volantu dáva absolútny zmysel, pretože na stredovej konzole uvoľnil miesto pre väčšie odkladacie priestory a výkonnejšiu bezdrôtovú nabíjačku s aktívnym chladením. Mimochodom, výborný detail je, že v prípade nabíjania telefónu cez kábel viete túto nabíjaciu plochu deaktivovať cez infotainment.

Nový Superb však disponuje ďalšími praktickými riešeniami. Nimi a aj tomu, ako jazdí, sme sa podrobne venovali v našej videorecenzii.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hodnotení 7

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTest VW T-Cross 1.5 TSI DSG: Oplatí sa kúpiť malé auto za 26-tisíc?
Nasledujúci článokNečakané správy z Nissanu o návrate k tradičným modelom. Mohlo by to fungovať, tvrdí viceprezident