V novembri minulého roka agentúra Reuters informovala o záujme značky Leapmotor, patriacej v Európe pod koncern Stellantis, vyrábať elektrický crossover B10 v existujúcom závode v Trnave. Manažment automobilky sa však napokon rozhodol pre inú alternatívu.
Značka Leapmotor na začiatku novembra zrušila plán na výrobu druhého modelu elektrického vozidla v poľských Tychách, čo bola reakcia na odporúčanie čínskej vlády zastaviť veľké investície v európskych krajinách, ktoré podporovali uvalenie dodatočných ciel na elektrické vozidlá vyrobené v Číne.
Elektrický crossover B10 bol predstavený na parížskom autosalóne minulú jeseň. Oficiálne spustenie predaja v Európe je naplánované na 10. apríla. Okrem pokročilých bezpečnostných funkcií a funkcií konektivity bude toto vozidlo vybavené Lidarom. V čase uvedenia vozidla na trh v Číne pôjde o najlacnejší elektromobil s touto technológiou. Podvozok vozidla bol počas vývoja ladený špecialistami z Maserati.

Podľa informácií čínskeho veľvyslanectva v Španielsku plánujú spoločnosti Stellantis a Leapmotor investovať 200 miliónov eur do továrne v Zaragoze na severovýchode Španielska na výrobu modelu B10 pre európske trhy od roku 2026. Španielska lokalita bola uprednostnená pred Slovenskom a Nemeckom. Obe spoločnosti teraz pracujú na zvýšení obstarávania komponentov od španielskych dodávateľov, aby mohli maximálne využiť vládne dotácie. Tá podporuje výrobu súčastí čistej energie, čím sa Španielsku podarilo prilákať aj významných výrobcov batérií ako CATL alebo Envision Group, čím sa v krajine vytvoril priaznivý ekosystém pre výroby elektrických vozidiel.