Ako sa hovorí – za dobrotu na žobrotu. Práve dobrosrdečnosť ľudí v týchto dňoch skúšajú podvodníci z Rumunska, ktorí fingujú poruchy a následne zastavujú autá a pýtajú si peniaze. V tom horšom prípade vám navyše vykradnú auto.

S letnou sezónou narastá riziko natrafenia na takýchto šarlatánov bez chrbtovej kosti, ktorým nerobí problém nafingovať poruchu auta. Ráno vstanú, oblečú si slušné veci a celý deň budú omieľať nacvičené báchorky o tom, ako sa im pokazilo auto a že potrebujú peniaze aspoň na benzín.

Údajne úspešný podnikateľ vám pritom ponúkne ako dar za dobrotu falošné hodinky či prsteň, ktorých má v kufri niekoľko. A nejedná sa iba o jedno vozidlo, ale o celý gang. Požičané peniaze už nikdy neuvidíte a navyše môžu využiť vašu nepozornosť a vyprázdnené auto k tomu, aby sa k nemu títo podvodníci nenápadne priblížili a okradli vás, zatiaľ čo sa jednému z nich snažíte pomôcť. Jedno takéto auto zarobí za deň aj 500 eur.

Podľa reportáže z TV Markíza je zrejmé, že tento rok sa zamerali práve na Bratislavský kraj. Na stránke Polície Slovenskej republiky je vyvesená dokonca fotografia jednej Rumunskej rodinky, ktorej by ste sa mali vyvarovať na kilometre. A pokiaľ sa vám to nepodarí, autu zo zahraničnou značkou radšej ani nezastavujte.

Podľa zistených informácií je ich hlavným cieľom diaľnica medzi Bratislavou a Malackami, ale neboja sa ísť ani do centra mesta. Svoj hlavný stan si rozložili na parkovisku pred Tescom na Zlatých Pieskoch. Preto si dávajte veľký pozor na to, komu zastavíte. S dobrým úmyslom by ste tak mohli prísť o viac ako o finančnú hotovosť.

https://www.facebook.com/kristina.kovesova/videos/vb.100000593877602/2837312562965178/?type=2&video_source=user_video_tab

Pokiaľ už na takúto partičku natrafíte a nebudete sa ich vedieť zbaviť, povedzte nech zavolajú políciu alebo inú pôsobiacu zložku, inak ich zavoláte vy. Rázom by ste sa ich tak mohli zbaviť a zaspávať bez pocitu podfúknutého človeka.

Ak takýchto ľudí uvidíte priamo v akcii, neváhajte volať políciu Slovenskej republiky, ktorá už má takýchto prípadov nahlásených niekoľko. Ušetríte tak možno niekoľko stoviek eur ostatným účastníkom cestnej premávky.

Test Honda HR-V 1.5 benzín, útle telo s obrovským vnútorným priestorom

Zdroj: Bratislavské noviny

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokVolkswagen počas nakrúcania neplánovane ukázal svetu nový Golf
Nasledujúci článokTest Ford Focus Active, atraktívny partner nielen do mesta?!