Čiastočným odhalením zadnej časti nás Honda prinútila trošku sa zamyslieť. Aktuálne nám Japonci dávajú možnosť čiastočne nahliadnuť do interiéru.

Začiatkom roka Honda ukončila výrobu aktuálnej generácie cross-overu HR-V. Jeho nástupca by sa mal predstaviť už behom pár týždňov. Niet divu, že na svet sa dostávajú prvé úniky fotografií.

Japonská automobilka takisto potvrdila aj to, že nová generácia HR-V dorazí výhradne v hybridnej verzii, ktorá ponúkne kombináciu spaľovacieho motora a dvoch elektromotorov. Chýbať nesmie ani vyššie spomínaný letmý pohľad na zadnú časť, ktorá je zľahka inšpirovaná rastúcou popularitou segmentu SUV-coupé.

To, či interiér dokáže zaujať širšie spektrum ľudí, by sme nechali na posúdení každého zvlášť. Zverejnené snímky odhaľujú obrazovku infotainmentu, ktorá ľahko vystupuje z palubnej dosky. Po stranách môžeme vidieť tlačidlá aj otočný volant, zaujímavý je však aj obsah obrazovky. Zdá sa totiž, že nová HR-V by mohla podporovať aj bezdrôtové pripojenie pre Apple CarPlay.

Pod infotainmentom si môžeme taktiež všimnúť panel ovládania kúrenia s tradičnými otočnými voličmi a tlačidlami. Hurá stredovek, zbohom nové technológie. Osobne si myslíme, že to poteší nejedného človeka, ktorý sa s panelom radšej pohrá, namiesto toho aby to nechal na elektroniku všetko. Na druhú stranu ide o najspoľahlivejšie, najbezpečnejšie a najpohodlnejšie riešenie.

Na ďalších uniknutých obrázkoch môžeme vidieť výškový reproduktor zabudovaný do dverí a veľké panoramatické strešné okno, ktoré by mohlo siahať až k zadným sedadlám. Tým pádom bude presvetlený naozaj celý interiér. Podľa fotografií to vyzerá tak, že aj samotné sedadlá dostanú kontrastné lemovanie.

Samotná premiéra vozidla je naplánovaná na 18.februára, kedy sa auto odhalí v celej svojej kráse. Na domácom, teda japonskom trhu sa nová HR-V bude predávať po rodovým menom Vezel. Do USA by sa mala s odstupom času dostaviť špeciálna verzia tohto modelu.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJmotor1.com
Predchádzajúci článokABT Cupra Formentor – viac výkonu, viac radosti?
Nasledujúci článokV ČR si môžete vybrať miesto na meranie, bude to aj u nás?