Domov SPRÁVY News Homolovi na Slovakiaringu dýchal na chrbát 16-ročný tínedžer na starom Golfe

Homolovi na Slovakiaringu dýchal na chrbát 16-ročný tínedžer na starom Golfe

Tohtoročná sezóna pretekov automobilov do vrchu PAV bola opäť odštartovaná na Slovakiaringu. Na zozname prihlásených nechýbal ani mladý 16-ročný pretekár Ján Boldiš so svojim Golfom IV. generácie. 

Jeho minuloročné preteky na Jankovom Vŕšku boli, žiaľ, poslednými v sezóne. Šťastie mu neprialo a v jednej zo zákrut vyletel. Nehoda spôsobila niekoľko závažnejších poškodení na aute, avšak spoločne s otcom dávali  auto dokopy, aby bolo možné úspešne odštartovať sezónu 2023.

Prvé preteky po havárii na Jankovom vŕšku

V pretekaní som mal som dlhšiu prestávku, konkrétne od Jankovho vŕšku, na ktorom mi šťastie neprialo, keďže som v zákrute trafil betónový pamätník. Tieto preteky tak znamenali koniec sezóny 2022, keďže na opravu auta bol potrebný ako čas, tak aj finančné prostriedky. S otcom sme však počas prestávky dávali auto dohromady, aby bolo možné v nasledujúcej sezóne 2023 bez problémov odštartovať. Som veľmi rád, že po mojej prvej nehode vo mne nezostala “brzda”, ktorá by mi bránila v ďalších pretekoch opäť zrýchľovať. Tesne pred pretekmi na Slovakiaringu sme auto doskladali a otestovali, aby bolo isté, že je všetko v poriadku a auto je pripravené opäť jazdiť”, hovorí Janko.

Slovakiaringu

S opraveným a otestovaným autom bola teda bez váhania zaslaná prihláška na prvé preteky tejto sezóny, PAV Hill Climb Race SLOVAKIARING 2023.

Na Slovakiaring som sa veľmi tešil. Mojim cieľom bolo opäť sa dostať do môjho závodného tempa a odskúšať auto na ostro spolu s novými pneumatikami. Konkurencia v triede bola silná, keďže som s mojim Golfom s objemom 1,6 litra štartoval v triede  dvojlitrov. Tomu, že môžem zabojovať s oveľa silnejšími autami ako je moje, som nedával veľkú nádej“, tvrdí s neistotou Janko.

3. miesto v triede

Už v doobedňajších dvoch tréningových a dvoch ostrých jazdách bolo vidieť, že sa Janko dostáva do svojho závodného tempa. Svedčil o tom aj výsledok v doobedňajších jazdách, a to konkrétne 4. miesto v triede.  V jednotlivých jazdách však bolo cítiť jeho rezervy.  V poobedňajších jazdách, jednej tréningovej a troch ostrých, napokon mladý pretekár uzavrel trojicu najrýchlejších jazdcov vo svojej triede. 

Slovakiaringu

Boli to zaujímavé preteky. Úprimne som nečakal, že po mojej dlhšej prestávke si v poobedňajších ostrých jazdách vybojujem 3. miesto v triede, a teda donesiem domov pohár. Chcem sa veľmi pekne poďakovať najmä môjmu otcovi a rodine, bez ktorých by som tu neštartoval. Rovnako sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ste ma akokoľvek podporili a fandili mi. Vidíme sa na najbližších kopcových pretekoch,” uzatvára Janko s nadšením.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokVýhodné financovanie od Hyundai robí modely v edícii PLAY cenovo dostupnejšími
Nasledujúci článokViaRest je nová aplikácia informujúca o službách na diaľničných odpočívadlách