Domov SPRÁVY News PRVÉ DOJMY: KIA Picanto – ideálne prvé auto?

PRVÉ DOJMY: KIA Picanto – ideálne prvé auto?

Picanto je vo viacerých regiónoch sveta jedným z najpredávanejších modelov značky Kia. Po novom bude Picanto pre zákazníkov ešte atraktívnejšie, vyskúšali sme ho naživo.

Nové Picanto sme si ohmatali naživo, pozrite si naše prvé dojmy vo videu:

2023 KIA Picanto - Najlepšie prvé auto? - PRVÉ DOJMY

Vylepšené Picanto je inšpirované filozofiou dizajnu „Zjednotenie protikladov“ využívajúcej tvorivé napätie vznikajúce v dôsledku rozdielnych hodnôt prírody a modernosti, aby vytvorila harmonický celok. Výsledok vytvára odvážny a futuristický dojem s moderným a športovým dizajnom. V spojení s novým predným nárazníkom, mriežkou chladiča s charakteristickým tvarom „tigrieho nosa“, blatníkmi a kapotou prechádza nový výrazný svetelný rukopis do predných prívodov vzduchu a dodáva vozidlu dramatický imidž. Jednoduchý a stabilný dizajn zadnej časti zdôrazňuje vertikálne prepojenie medzi prepracovanými zadnými svetlami a zadným nárazníkom.

Kia Picanto

GT Line

Základný model sa dodáva so 14-palcovými kolesami a v rámci voliteľnej výbavy si možno vybrať medzi novými 14-palcovými kolesami, 15-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin alebo novými 16-palcovými diskami. Charakter verzie GT Line na ceste posilňuje širšia mriežka chladiča, 16-palcové disky kolies s diamantovým výbrusom a športový zadný difúzor. Kia prízvukuje, že nové Picanto je dostupné v 9 farbách karosérie, z toho 4 sú úplne nové: červená Signal Red, modrá Smoke Blue, modrá Sporty Blue a zelená Adventurous Green. Po sklopení zadných sedadiel vznikne priestor s veľkosťou až 1010 litrov, čo umožní prepravu napríklad skladacieho bicykla alebo elektrickej kolobežky.

Picanto sa v základe bude dodávať so sedadlami čalúnenými čiernou látkou. Medzi voliteľné povrchové úpravy inšpirované prírodou patria lesklá čierna Glossy Black, dobrodružná zelená Adventurous Green a sýtohnedá Rich Brown. Vo verzii GT Line je súčasťou štandardnej výbavy balík lesklých čiernych prvkov Glossy Black a voliteľne si možno vybrať balík zelených prvkov Adventurous Green. Všetky farebné balíky obsahujú prispôsobené sedadlá a lakťové opierky vo dverách čalúnené umelou kožou, ako aj farebné obloženie okolo vetracích otvorov a radiacej páky.

Kia Picanto

Pohonné jednotky

Umelá koža predstavuje prvý krok v stratégii spoločnosti Kia, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby farby, materiály a povrchové úpravy jej vozidiel boli udržateľnejšie. Prvý krok stratégie znie „bez kože“, čo znamená, že Kia plánuje postupne prestať používať vo svojich vozidlách kožu, počnúc modelom EV9. Druhým krokom je „10 nevyhnutných udržateľných prvkov“, čo znamená 10 materiálov, ktoré Kia označila ako zvlášť udržateľné a ktoré má v úmysle začleniť do svojich vozidiel v budúcnosti. Tretím krokom je „bio výroba“, ktorá predstavuje inováciu nových materiálov na biologickom základe.

Picanto ponúkne možnosť výberu dvoch motorov. Zákazníci si môžu vybrať 1,0-litrový alebo 1,2-litrový zážihový motor. Tieto motory bez preplňovania majú vylepšené potrubia na recirkuláciu výfukových plynov a optimalizované časovanie sacích ventilov. Okrem toho každý motor poskytuje lepšie chladenie spaľovacej komory. Oba motory poháňajú predné kolesá prostredníctvom päťstupňovej manuálnej prevodovky alebo automatizovanej manuálnej prevodovky.

Kia Picanto

Lepšia konektivita

V rámci štandardnej výbavy sa bude Picanto dodávať s navigačným systémom s 8,0-palcovou dotykovou obrazovkou a so 4,2-palcovým digitálnym displejom. Navigačný systém je vybavený viacnásobným pripojením Bluetooth, čo znamená, že používatelia si môžu súčasne spárovať dve mobilné zariadenia – jedno na hands-free telefonovanie a používanie médií a druhé iba na používanie médií. Systém štandardne ponúka na pripojenie rozhrania Apple CarPlay aj Android Auto.

Funkcie Kia Connect zahŕňajú celý rad služieb vo vozidle, ako sú aktuálne dopravné informácie, predpoveď počasia, body záujmu (POI) či informácie o potenciálnych možnostiach parkovania na ulici i mimo nej. Nová služba navádzania „online navigácia“ využíva cloudové údaje o premávke v reálnom čase a údaje o histórii premávky na presnejšie predpovedanie časovo úsporných trás.

Používatelia majú prístup aj k sprievodnej aplikácii Kia Connect, ktorá je kompatibilná so smartfónmi Android aj Apple a ponúka funkcie, ako je napríklad navigácia na poslednom úseku cesty. Vďaka jej pomoci môžu používatelia pokračovať v ceste do cieľa svojej cesty aj po zaparkovaní a opustení vozidla. Okrem toho pomáha zákazníkom značky Kia aj pri navigácii v mestách, kde sa parkovacie centrá často nachádzajú až v určitej vzdialenosti od obchodov, kaviarní a reštaurácií. Navigačný a informačno-zábavný systém vozidla sa automaticky aktualizujú bezdrôtovo.

2023 KIA Picanto - Najlepšie prvé auto? - PRVÉ DOJMY

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hodnotení 5

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokOkrúhly volant to má nahnuté. Mercedes a Peugeot koketujú s “obdĺžnikmi”
Nasledujúci článokPanenský asfalt na Pezinskej Babe sme pokrstili s Audi RS 7 Sportback