Ešte počas prvého septembrového víkendu sme riešili katastrofu, ktorú spôsobili v Bratislave dažde, a už počas tohto týždňa nastala ďalšia apokalypsa v podobe dopravného kolapsu. Ranné zápchy everywhere…

Pokiaľ by to niekomu nenapadlo, práve sa začal školský rok. Čo to vlastne znamená? Detičky a študenti zasadnú po letných prázdninách opäť do tried a skončil sa im bezstarostný život vysedávania pred telkou a sťažovania sa na otrasné teplo. Ale čo to reálne znamená pre šoférov alebo ľudí prúdiacich z bodu A do bodu B? Či už patríte medzi rodených Bratislavčanov, alebo medzi usilovných ľudí ktorí majú svoju prácu v hlavnom meste a za zamestnaním pravidelne dochádzate, všetci to schytáme rovnako. Ranné zápchy.

Pokiaľ vychádzaš z domu s dobrou náladou, ver, že prvých 20 minút v kolóne Ti pokazí nielen výraz v tvojej tvári, ale aj slovník, ktorý sa zázračne zmení zo spisovného Štúra na neandrtálca, ktorý zakopol malíčkom o prah jaskyne. Pozitívom aspoň je, že zo seba vyleješ hnev, ktorý s dopravnou situáciou vôbec nesúvisí.

Potom si zrazu uvedomíš, že je iba 7:25 ráno a že si už dávno mal byť pred prácou a parkovať. Snáď aj šéf zostal visieť na opačnom konci Bratislavy v zápche. Potom si povieš – čo sa môže ešte posr… – pokaziť? S odbočky zrazu vykukne vozidlo autoškoly a pri zaraďovaní sa pred teba Ti vezme stará Fabia poháňaná na plyn aj tú poslednú nádej. A zas mu to skapalo…

Prístavný most je kapitola sama o sebe. Ale myslím, že na prevrátené bazény a inteligentov pripájajúcich sa cez odstavný pruh sme si už celkom zvykli. Ale ten pocit šťastia, keď ideš aspoň 60 v tiahlej zápche je na nezaplatenie.

Nový Most, respektíve Most SNP, je tiež chuťovkou v ranných hodinách. Stojíš v ľavom pruhu ako správny slušný a tolerantný vodič a pomalým tempom sa pohybuješ smerom k podjazdu. Ale zrazu sa spoza Teba do pravého pruhu pre autobusy narúti premotivovaný ,,kabrňák“ vo svojom SUV-éčku, ktorý má peniaze na ročné pokuty v jednom vačku. Za ním sa začnú automaticky a nekontrolovane preraďovať ďalší a Ty si hovoríš že by si mal byť tiež bezcharakterný a vykašľať zo systémom. Ale zotrváš!

Zhrnuté a podčiarknuté, cestovanie v Bratislave je ráno niekedy katastrofa. Ďalší týždeň sa však blíži ako voda , a tak je viac než pravdepodobné, že si ponadávate pravidelne až do začiatku zimných prázdnin. Prajem Vám pevné nervy a prejazdné cesty!

Zdroje: startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!