Domov Elektromobilita Cupra Tavascan sa stane realitou! Kedy sa ho dočkáme?

Cupra Tavascan sa stane realitou! Kedy sa ho dočkáme?

Cupra Tavascan bude navrhnutý a vyvinutý v Barcelone na základe modulárnej platformy pre elektromobily MEB koncernu Volkswagen. Na Európsky trh sa dostane v roku 2024.

zdroj: cupraofficial

V roku 2019 na Frankfurtskom autosalóne značka Cupra predstavila štúdiu Cupra Tavascan Concept s elektrickým pohonom. Reprezentovala víziu moderného a športového automobilu. Predseda predstavenstva Cupra, Wayne Griffiths však oznámil, že Tavascan sa stane skutočnosťou a začne sa predávať v roku 2024. Pre španielsku značku to bude druhý elektrický model po elektromobile Cupra Born, ktorý sa začne predávať koncom tohto roka.

Sériový model bude skonštruovaný a vyvinutý v Barcelone a predávať sa bude aj na Európskych i zámorských trhoch v roku 2024. Wayne Griffiths dokonca povedal, že výskumný a vývojový tím v technickom centre Martorell už pracuje na príprave nového elektromobilu. Cupra Tavascan Concept reprezentuje jedinečnú vysokú výkonnosť a fascinujúci dizajn. Tavascan Concept získal prvú cenu v medzinárodnej dizajnovej súťaži Automotive Brand Contest.

Značka Cupra plánuje v tomto roku zdvojnásobiť svoj predaj vozidiel a zvýšiť obrat, ktorý minulý rok dosiahol približne 900 miliónov eur. Taktiež otvorí trhy elektrifikovaným krajinám a aj úplne nové trhy. V roku 2022 spustí predaj aj v Austrálii.

zdroj: cupraofficial
Ako vlastne značka Cupra vznikla?

Cupra je značkou Seat Group, ktorá vznikla v roku 2018 a je založená na aktuálnom dizajne, športovej výkonnosti svojich elektrických modelov. Od založenia predaj stále viac rástol až o rok neskôr po vzniknutí predaj vzrástol o 72% a dosiahol takmer 25.000 kusov. Prvý vyrobený model špeciálne pre značku Cupra je Cupra Formentor, ktorý sa začal predávať v roku 2020 spolu s modelom Cupra Leon. Automobilka stále rozširuje svoju predajnú sieť a do konca roka 2020 mala zahŕňať približne 520 predajných miest.

Svoju novú centrálu Cupra Garage v Barcelone (Martorell) otvorila v čase druhého výročia. Budova disponuje s plochou 2.400 štvorcových metrov a nachádza sa vedľa centrály značky Seat. Výroba Cupra Racing Factory vyrába elektrické špeciály na preteky cestovných vozov na okruhoch Cupra e-Racer. Cupra je prvou automobilovou značkou, ktorá sa zúčastní na šampionáte elektrických SUV v teréne Extreme E.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 5

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!