Domov Lifestyle Dátum premiéry filmu o F1 s Bradom Pittom je známy

Dátum premiéry filmu o F1 s Bradom Pittom je známy

Foto: X/@wearetherace

Film z prostredia F1, v ktorom hrá hlavnú úlohu herec Brad Pitt a producentom je Lewis Hamilton, pozná svoj debut v kinách. Stane sa tak už budúci rok. 

Výroba filmu s fiktívnym tímom APXGP pokračuje aj v roku 2024, pričom tím po víkende GP Monaka testoval v Silverstone. Vo filme bude hrať Brad Pitt postavu Sonnyho Hayesa, bývalého pilota F1, ktorého priviedol späť na štartový rošt jeho priateľ a majiteľ APXGP, fiktívneho 11. tímu, ktorý v tomto športe „nikdy nezískal bod“. Sonny Hayes príde do tímu APXGP k mladému jazdcovi Joshuovi Pearceovi (v podaní Damsona Idrisa). Ďalšími členmi obsadenia sú Kerry Condon, Tobiaz Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia a Samson Kayo.

Foto: Skysports

Film bude režírovať Joseph Kosinski, režisér filmu Top Gun: Maverick. Producentmi sú Jerry Bruckheimero, Chad Oman a scenárista Ehren Kruge. Všetci menovaní pochádzajú z hitu Toma Cruisa, ktorý v kinách zarobil takmer 1,5 miliardy dolárov.

Čo zatiaľ vieme?

Filmári začali rok sériou Porsche Supercup, natáčaním záberov na okruhu Daytona, kde sa predpokladá, že postava Sonny Hayes bude pretekať na aute Porsche 911 GTD. Natáčanie prebiehalo aj počas testovacieho víkendu ‘Roar before the 24’, ako aj následného pretekárskeho víkendu. Scény pravdepodobne vytvoria krátku sekvenciu v filme, ktorá ukazuje, ako sa Hayes dramaticky vracia do Formuly 1 ako mentor mladého chránenca Joshuu Piercea, ktorého hrá Damson Idris.

Foto: Porsche
7-násobný šampión na všetko dohliada

Spoločnosť Lewisa Hamiltona, Dawn Apollo Films, sa tiež podieľa na tvorbe, pričom Hamilton dohliadne na to, aby scény boli čo najrealistickejšie. Natáčanie prebieha v spolupráci s F1 počas skutočných pretekárskych víkendov. Produkcia bude pokračovať na Veľkej cene Británie budúci mesiac a niekoľkých ďalších pretekoch po zvyšok roka 2024.

Havárie v Hollywoodskom filme nesmú chýbať

Havárie sú neoddeliteľnou súčasťou sveta Formule 1. Aj tie najmenšie kolízie dokážu ovplyvniť nielen preteky, ale aj psychiku pilota F1. Nedávno sa objavila na sociálnych sieťach fotografia nabúraného monopostu tímu APXGP na cieľovej rovinke na anglickom okruhu Silverstone. Fanúšikovia špekulovali, či bola havária úmyselná. Nepoškodená kamera naznačuje, že havária je súčasťou scény z filmu.

Foto: X/@wearetherace

Fanúšikovia motoršportu a F1 môžu očakávať premiéru filmu už o rok, 25. júna 2025. Viac informácií zo sveta filmov nájdete na portáli Rewind.sk.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokK obľúbenému SUV vám pribalia skúter, ušetríte tisíce
Nasledujúci článokVzpruha pre celý región okolo Nových Zámkov. Do špičkovej fabriky investujú 1,2 miliardy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here