Domov Lifestyle Autodoplnky, ktoré nesmú chýbať ani vo vašom aute!

Autodoplnky, ktoré nesmú chýbať ani vo vašom aute!

Či už máte staré auto, alebo úplne nové, vaničky do kufra a gumené autorohože by mali byť súčasťou vášho auta.

Ak máte jeden, alebo rovno oba tieto autodoplnky už opotrebované a hľadáte nové kvalitnejšie, ktoré vám vydržia oveľa viac, poradíme vám, ako si vybrať z ponuky tie najkvalitnejšie.

Vaničky do kufra

Čalúnenie kufra býva vystavované pravidelným záťažiam a práve preto boli navrhnuté vaničky do kufra, aby chránili čalúnenie kufrovej časti pred nečistotami a všetkými druhmi opotrebenia. Najčastejšie sa vyrábajú z kvalitného plastu presne na konkrétny typ a značku auta. Ak si teda v blízkej dobe plánujete kúpiť iný typ a značku auta, vaničku do kufra si nebudete môcť vziať so sebou do nového auta. Budete si ju môcť vziať jedine vtedy, ak si kúpite ten istý typ auta a tú istú značku auta.

Vaničky musia mať zvýšený okraj, aby chránili interiér kufra pred sypkými a kvapalnými nečistotami. Odporúčame vám vyberať novú vaničku do kufra, ktorá má zvýšený okraj ideálne 4-5 cm. Inštaláciu nových vaničiek zvládnete aj bez asistencie automechanika. Jeho údržba je nenáročná a väčšina predávaných vaničiek má kvalitný protišmykový povrch. Plast je veľmi kvalitný materiál, preto vám odporúčame hľadať najmä pevné plastové vaničky do kufra.

Gumené autorohože

Podobne, ako aj u vaničiek, bývajú gumové autorohože vyrábané presne na mieru na daný typ auta a značku auta. Viacerí vodiči preferujú aj klasické koberčeky. Ich údržba je ale náročná za každého ročného obdobia, najmä však v zime. Gumené autorohože perfektne zachytia špinu akéhokoľvek skupenstva, takže nemusíte mať obavy, žeby vám čistenie týchto autorohoží zabralo príliš veľa času. Stačí kvalitný kartáč, čistiaci prostriedok zriedený s vodou, kvalitný vysokotlakový čistič a vaše autorohože budú ako nové.

Kúpte si nové rohože a vaničky ešte pred príchodom zimy. Ušetríte si tak zbytočné návštevy v autočistiarniach.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokFord Ranger Raptor: Čo ponúkne pick-up ladený vo Ford Performance?
Nasledujúci článokMercedes-AMG A 35 4Matic: Konkurent pre VW Golf R a Audi S3 oficiálne