Domov Lifestyle Rusi dokázali ukradnúť 18 áut priamo z predajne Škoda…

Rusi dokázali ukradnúť 18 áut priamo z predajne Škoda…

acea
Začiatok marca sa zatvorila nielen väčšina európskych automobiliek, aleaj mnoho showroomov. Zdroj: Škoda

Niektorí hovoria, že Amerika je zem neobmedzených možností a Rusko nie je krajina, ale životný štýl. Či už je to na západe alebo na východe, kradne sa všade a vo veľkom. Veď len nedávno sa v uliciach Bratislavy odohrala udalosť, akú by možno nevymyslel ani Horatio z Miami. Avšak to, čo sa podarilo rusom dokazuje, že aj bežný vreckár a vykrádač áut na Slovensku je len obyčajný študent zlodejiny.

V najväčšej krajine na svete sa totiž podarilo ukradnúť 18 áut. Na tom by nebolo nič zaujímavé, veď autá miznú všade na svete. Tieto vozy však nezmizli z ulice, ale postupne sa strácali zo showroomu Škoda. Dvojica páchateľov vo veku 35 rokov šla za podobným druhom zárobku pomerne lišiacky. Obaja muži sa najprv zamestnali u dílera v Petrohrade, kde sa chceli nenápadne včleniť do štruktúr spoločnosti a „trošku si privyrobiť“. Po tom, ako sa naučili, ako celý predaj funguje, začali s vlastným biznisom.

Zdroj: Škoda

Vytipované autá z predajne postupne odnášali na neďaleké parkovisko. Keď zistili, že dlhšiu dobu sa k vozidlám nikto v predajni nehlási, začali ich spolu s falošnými dokladmi predávať. Samozrejme pekne postupne v priebehu celého roka. Týmto svojim jednaním si prišli na viac ako 215 tisíc eur. Do úzkych sa dostali hlavne kvôli koncu roka. V tomto období vo väčšine predajní prebieha inventúra, kde už proste nešlo nijakým spôsobom zakryť 18 chýbajúcich vozidiel. U nás by pravdepodobne podobná akcia nebola možná, nakoľko predajcovia nemajú veľké množstvá vozidiel skladom a hlavne by asi nikto neskúsil dať vozidlo určené na predaj na „vedľajšie parkovisko“.

Oboch páchateľov už teraz rieši tamojšia polícia a hrozí im trest, z ktorého sa veru nebudú vedieť vykrútiť. Obom bola totiž odobratá možnosť prepustenia na kauciu. „Predajcovia“ si teda pomerne slušne zarobili, no na druhú stranu sa zrejme prerátali, keď pravdepodobne nepočítali s tým, že sa v predajni bude robiť obyčajná koncoročná kontrola skladových zásob.

Krádež auta nechcete zažiť. Slováci predstavujú novinku proti krádeži áut

Zdroj: tass.ru

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!