Epidémia nového koronavírusu má pravdepodobne na svedomí to, či sme so rozhodli tento rok niekam vycestovať alebo nie. Mnoho z nás sa rozhodlo teda pre dovolenku s autom. Nemecký výrobca Unicat chce zvýšený dopyt karavanoch uspokojiť týmto teracrossovým modelom TC55.

Ide o prepracovaný nákladný automobil MAN 4×4 TGM, ktorý má svoje útroby prispôsobené životu v skromnej domácnosti. V bežnej praxi sa používa pri ťažkých prácach v baniach, poľnohospodárstve a iných odvetviach, kde je potrebný výkon všetkých štyroch kolies a zosilnené oceľové zadné odpruženie. Začína sa vám myšlienka na TC55 páčiť?

S týmto karavanom TC55 nie je dovolenka ani počas pandémie problémom

Pod kapotou bežného MANU sa nachádza 6,9 litrový dieselový obor, ktorý poskytuje výkon 235 kW a je schopný prepraviť až 6 osôb s nákladom. Kombinácia nezničiteľného motora, terénnych pneumatík a veľkej svetlej výšky uľahčila spoločnosti Unicat jeho premenu na cestovateľa, ktorý sa nebojí terénu a ochránil by vás aj pri zombie apokalypse.

S týmto karavanom TC55 nie je dovolenka ani počas pandémie problémom

Spoločnosť Unicat vylepšila už tak dobré vozidlo a TC55 vzhľadom už nepripomína hospodársky voz, ale pretekárske auto z Dakaru. Zlepšenia sa v tomto prípade zamerali predovšetkým na prinesenie komfortu a účelov karavanu, nie na účasť na najnáročnejšej rally na svete. K zvýšeniu komfortu významne prispela stena s hrúbkou 5 centimetrov, ktorá sa skladá s polyesteru vystuženého sklenenými vláknami.

Vďaka bohatej zvukovej a tepelnej izolácii je obytný priestor príjemný vo všetkých ročných obdobiach. Nachádza sa tu aj kompletne vybavená kuchyňa, kúpeľňa, obývačka a dve spálne. Pri prípadnom tohto terénneho monštra dostanete aj 600 litrový zásobník na pitnú vodu, vonkajšiu sprchu, vykurovanie interiéru pomocou dieselového motora a 55 litrový výmenník na teplú vodu. Okrem potrebného príslušenstva (umývačka riadu, mikrovlnná rúra) je tiež vybavená držiakom na prepravu motoriek, generátorom, solárnymi článkami a koženým interiérom.

S týmto karavanom TC55 nie je dovolenka ani počas pandémie problémom

Aj keď v našej krajine sa prakticky nenachádzajú žiadni ľudia, čo by si kúpili takýto „karavan“ v hodnote niekoľkých 100 tisíc eur, epidémia spôsobila výbuch v kempingu. V USA a niektorých bohatších európskych krajinách existuje veľa kupcov takýchto luxusných príšer.

Zdroj: UNICAT

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!