Domov Lifestyle Alpha Wolf je príjemným spestrením elektrifikácie. Môžeme to nazvať novou érou pick-upov

Alpha Wolf je príjemným spestrením elektrifikácie. Môžeme to nazvať novou érou pick-upov

Sú na dobrej ceste. Vedia, akým smerom sa technológie uberajú. Kedy sa však dočkáme aj sériovej výroby? To je zatiaľ vo hviezdach.

Alpha Motor Corporation je mladou kalifornskou automobilkou, ktorá sa snaží o prerazenie na trhu s pick-upmi. Po skorších rendroch sa nám ich prvotný počin, model Wolf začína predstavovať v prvotných videách. Ide teda zatiaľ o akési nalákanie svojej klientely, aby sa vedelo, do čoho sa jakš-takš ide, nakoľko výroba oficiálne začne až v roku 2023. Svoju plachtu však zahodí až koncom augusta v múzeu Petersen v Los Angeles.

Wolf ide po vzore skoršieho konceptu crossoveru Jax. Je tak teda jasné, že Wolf si svoju cestu moc nevybral, skôr sa prekopalo to, čo už bolo dané. Po vzore svojho „predchodcu“ teda môžeme očakávať zdvihnutý podvozok, odolnejšie šasi, terénne kolesá a trubkové nárazníky. Alpha Wolf však nezabúda aj na svojich predchodcov, čoho odkazom je rám korby s prídavnými svetlometmi.

Americká automobilka však už pred časom zverejnila pár čísiel. Pick-up má dĺžku 4.765 milometrov, šírku 1.930 milimetrov a výšku 1.685 milimetrov. Nákladný priestor bude mať takmer 1.000 litrov, presnejšie 977. Za sebou budete môcť ťahať príves o hmotnosti 1.360 kg. Na rám konštrukcie budete môcť zaviesť solárny panel a na korbe môžete očakávať držiaky pre náradie, keby náhodou..

Ostatné údaje však zatiaľ zverejnené ešte neboli. Wolf ide do boja s konkurenciou buď s jedným alebo dvoma elektromotormi. O pohon sa bude starať batéria s výkonom 75 kWh a maximálnym dojazdom cez 400 kilometrov. Z pokoja na 100 km/h zrýchli toto vozidlo v priebehu 6,2 sekundy.

Neostáva nič iné, iba počkať na oficiálny produkčný model. Samo o sebe má Wolf veľmi dobre nakročené a už teraz vyzerá ako hotové vozidlo. Wolf sa však bude musieť popasovať aj so svojimi rivalmi v podobe Fordu F150 electric, či Teslou Cybertruck. Cenovka vozidla však nie je v nebesiach ako pri ostatných elektrických pick-upoch. Alpha hovorí, že vozidlo by mohlo štartovať na 36.000 dolároch, čiže niečo málo cez 30.000 eur.

THE WOLF™ ELECTRIC TRUCK IS COMING TO LOS ANGELES

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokKIA vyvinula auto pre ľudí s hendikepom. Ako pomáha Slovensko hendikepovaným?
Nasledujúci článok11 vecí, ktoré by ste vášmu autu mali dopriať, pokiaľ sa chcete vyhnúť…