Domov Lifestyle Audi RS7 Sportback s extrémnym výkonom. Oplatí sa takáto úprava?

Audi RS7 Sportback s extrémnym výkonom. Oplatí sa takáto úprava?

Mať extrémny výkon v sériovom aute sa pri niektorých automobilkách zdá už ako samozrejmosťou. Pokiaľ však máte odhodlanie, viete s tým niečo spraviť aj pri Audi RS7.

Audi RS7 Sportback je samo o sebe šialeným a brutálne vyzerajúcim autom. Ako to však dopadne pod rukami odborníkov, ktorí sa špecializujú na extravagantné úpravy? Nemecký úpravca Wheelsandmore sa zaoberá predajom luxusných kolies pre drahé automobily, ako môžeme aj z názvu vyvodiť. Nebojí sa však ísť aj do celkovej úpravy vozidla. Výsledok stojí naozaj za hriech.

Spoločnosť Wheelsandmore si pod taktovku zobralo aktuálnu generáciu Audi RS7 Sportback. Pod kapotou tohto krásavca sa nachádza 4,0-litrový TFSI osemvalec s pôvodným výkonom 441 kW / 600 koní. Už tieto parametre naznačujú, že Audi s pohonom všetkých štyroch kolies dokáže zavariť aj tým najlepším. Úpravca si však myslí, že sa to dokáže posunúť ešte o úroveň vyššie.

Prvotný upgrade Stage1 upravuje riadiacu jednotku a odstraňuje otáčkový limit na voľnobehu. Stage 1 má taktiež na svedomí lepší zvukový prejav V8-čky. Výsledkom pri prvotnej úprave je výkon 700 koní. Prvotné naladenie vychádza na cca 3.000 €. Medzistupňom je Stage 1+. Tu sa však nič nemení, okrem výkonu, ktorý je 740 koní a cena 3.800 eur.

Stage 2 má lepší športovejší vzduchový filter a maximálny výkon 780 koní. Toto dostanete za cenu 6.700 eur. Pri úprave Stage 3 je upraveného trošku viac. Máte väčší vzduchový filter, nové výfukove potrubie, upravenú automatickú prevodovku aby bola dravšia a športovejšia. Výkon? 840 koní. Cena? 12.000 €.

Tu však nekončíme. Naopak, teraz to začína mať tie správne „grády“. Stage 4 musí prejsť na závodný olej a má upravené turbodúchadlá. Výsledkom je 915 koní s cenovkou okolo 18.000 eur. Na vrchole potravinového reťazca je Stage 5 s výkonom 980 koní, respektíve 1.045 koní, pokiaľ použijete špeciálny benzín s oktánovým číslom 102. Cena tejto úpravy však nie je zadarmo. Vyšplhala sa na necelých 27.000 eur.

Na fotografiách je vidieť verziu Underdock UD-1 vo fialovom sfarbení a extrémne veľkých kolesách. Pri takejto úprave sa hýbeme na cenovke necelých 17.000 eur.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!