Komorný úpravca vozidiel Mercedes-Benz dokáže posunúť svoju latku stále vyššie a vyššie. Odkazom pre superšporty je nový Brabus Maybach GLS 600.

Mercedes-Maybach je „top-class“ toho, čo dokáže nemecká automobilka vyprodukovať. Krát dva. Nemecký úpravca Brabus však už pár krát potvrdil to, že sa nebojí žiadnej výzvy a našiel adekvátny postup, ako z už tak dramatického SUV Maybach GLS 600 spraviť monštrózny stroj. Ak sa chcete odlíšiť, nie je lepšej alternatívy.

Projekt na báze GLS 600 nesie aj honosný názov – Brabus Rocket 900 V8. Ako sme si zvykli, všetko v názve projektu je pravdou a má svoj význam. Najväčším prerodom znova raz prešlo celé pohonné ústrojenstvo. Brabus Rocket dostal do vienka zvýšený objem na 4,5-litra, namiesto štandardných 4,0. Väčší tlak zaisťuje dvojica turbodúchadiel vyrobených na zákazku. Medzi drobnejšie úpravy môžeme zaradiť nové sanie, lepší a hlavne výkonnejší palivový systém, nerezové výfukové potrubie s aktívnymi klapkami, ktoré si viete nastaviť presne podľa seba.

Výsledkom úprav je maximálny výkon 662 kW / 900 koní s brutálnym krútiacim momentom 1.250 Nm. Brabus však myslí na svojich zákazníkov, teda lepšie povedané na opotrebenie použitých dielov. Došlo tak k obmedzeniu krútiaceho momentu na 1.050 Nm. Kvôli obmedzeniu krútiaceho momentu tak bude môcť Brabus poskytnúť na úpravu záruku na 3 roky alebo 100.000 kilometrov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Široká personalizácia

Na fotografiách na prvý pohľad auto nepôsobí nijak špeciálne. Čo je aj dobré. Maska chladiča a drobné detaily sú dané do odstieňa Shadow – čiže nič extra. Okrasné dekory sú však doplnené o množstvo karbónových doplnkov. Nie sú však iba na okrasu ale majú aj funkčné využitie pri vyšších rýchlostiach. Brabus Rocket 900 stojí na 24“ kolesách Monoblock M v čiernej farbe. Podvozok išiel taktiež kvôli aerodynamike viac k zemi a to o 25 mm. Vďaka svojim výkonnostným hodnotám dokáže tento obor zrýchliť z pokoja na 100 km/h v priebehu 4,2 sekundy a maximálka je obmedzená na 320 km/h.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Prvý predstavený model má interiér daný do čierno-kapučínovej kože. Ako v exteriéri, tak ani v interiéri nemôžu chýbať karbónové doplnky doplnené červenou linkou. Brabus ponúka širokú škálu personalizácie, takže svoje auto si viete doslova prispôsobiť podľa seba.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!