Keď limitka, tak poriadna. Brabus si veľmi dobre uvedomuje, že práve takéto autá sú tie, ktoré ich zákazníci chcú.

Sú tomu už dva roky, čo nemecký dvorný úpravca značky Mercedes-Benz upravil šialene triedu G63 AMG a prichystal tak svetu pick-up vo forme double-cabu. Ich prvotný počin disponoval celkovým výkonom 588 kW / 800 koní. Teraz si však pripravili pre svet znova špecialitku, ktorá bude v obmedzenom množstve a za veľmi peknú cifru peňazí.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou drieme turbom doplnený osemvalec s objemom 4,4-litra a maximálnym výkonom až 662 kW / 900 koní! Krútiaci moment je na hodnote astronomických 1.250 Nm! Pre ušetrenie pohonného ústrojenstva a potrebných dielov vám však Brabus pripraví i“iba“ 1.050 Nm. Pre takto extrémny výkon a krútiaci moment boli turba vylepšené, respektíve nahradené novými a výkonnejšími. Prechodom taktiež prešlo aj výfukové potrubie. Vďaka úpravám a týmto parametrom dokáže tento obrovský pick-up zdolať hranicu 100 km/h v priebehu 4,4 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 210 km/h.

Kvôli takto vysokému výkonu museli byť upravené aj iné časti vozidla, nie iba jeho srdce. Auto je postavené na terénnych kolesách Pirelli Scorpion ATR a novinka je taktiež vybavená portálovými nápravami. Vďaka použitiu portálových náprav tak má pick-up triedy G svetlú výšku až 49 centimetrov. V porovnaní so sériovým stavom je karoséria dlhšia o 70 centimetrov a auto je širšie o 11,6 centimetra. Vozidlo je taktiež vybavené aj predným navijakom, ktorý bude schopný utiahnuť až 4,5 tony. Slovami laika, tento pick-up dokáže odtiahnuť aj naložený Fiat Ducato.

Okrem plášťov od Pirelli je auto postavené na kovaných kolesách s rozmerom 22“. Karosérií a interiéru (ako tomu už býva zvykom) dominujú karbónové doplnky. K vozidlu samozrejme prislúcha aj LED lampa – tú si na takomto aute už fakt ani nevieme nepredstaviť. Robustnosť vozidlo dodávajú aj výrazné sacie otvory na kapote. Počet kusov a cena? Brabus celosvetovo vyrobí iba 10 kusov, kde každý jeden bude mať cenovku 658.625 €.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!