Domov Lifestyle Alpina D4 S Gran Cóupé je ideálnym autom na dlhé diaľničné kilometre

Alpina D4 S Gran Cóupé je ideálnym autom na dlhé diaľničné kilometre

Nízka spotreba, vysoký výkon, ideálne auto na každodenné jazdenie? Nemecký úpravca vám povie, na čo presne slúži.

Alpina je už dlhé roky úpravcom modelov značky BMW. V minulom roku ich dokonca aj kúpili, takže niekedy vedia už dopredu, čo môžu stvárať s novinkami bavorskej automobilky. Novo prichádzajúcim kúskom je štvordverové kupé BMW radu 4. Ako základ spoločnosti Alpina poslúžilo BMW 430d xDrive s maximálnym výkonom 210 kW / 286 koní a trojlitrovým šesťvalcom pod kapotou. Alpina si však povedala, že tento výkon môžu posunúť ešte o úroveň vyššie.

Výsledkom úprav tak je výkon radového šesťvalca na úrovni 261 kW / 355 koní a maximálny krútiaci moment 730 Nm. Vďaka týmto hodnotám dokáže štvordverové coupé zrýchliť z pokoja na hodnotu 100 km/h v priebehu 4,8 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na 270 km/h. Aby sa však auto nepredimenzovávalo, bolo potrebné vyriešiť chladenie. Sú tu nové chladiče a medzichladiče. Obmenou prešiel aj chladič prevodovkového oleja, čerpadlo kvapaliny a taktiež aj nové sanie v spodnej časti vozidla pre prívod vzduchu. Kombinovaná spotreba je uvádzaná na 6,9 l/ 100 km.

Okrem chladenia sa v Alpine pozreli aj na geometriu a nastavenie podvozka. Predná náprava má aktuálne negatívny odklon na hodnote 1,25° a bol pridaný stabilizátor. D4 S Gran Coupe stojí na charizmatických a dobre známych 20“ kolesách v tradičnom dizajne. Čo je zaujímavosťou, každé jedno koleso váži iba 12 kilogramov. Predné brzdové kotúče majú priemer 395 mm a zakusujú sa do nich štvorpiestové brzdy. Pokiaľ si to teda budete hnať po nemeckej neobmedzenej diaľnici a nejaký dobrák sa vám preradí do jazdného pruhu, nemusíte sa báť o svoju bezpečnosť.

V ponuke však bude aj možnosť športového brzdového systému s vŕtanými kotúčmi. Vonkajšok sa nesie v štandarde, dobre známom. Ľahký bodykit, štyri koncovky výfukového potrubia a názov úpravcu na spodnej časti predného nárazníka. Cena začína na hodnote 79.700 €.

BMW ALPINA D4 S Gran Coupé – TAILORED TRAVELLER

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJalpina-automobiles.com
Predchádzajúci článokNa Slovensku sa natáča nový diel The Grand Tour.
Nasledujúci článokTEST Mitsubishi L200 Power Performance – roboš na každú fušku